RDR 2 kalitesi normal mi?

iCley17

Centipat
Daha fazla  
Ahım şahım denen RDR 2'nin grafikleri böyle olmamalı ben de mi bir sorun var Ultra ya aldım hepsini öyle oynuyorum.

20240102202535_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
T

Teşekkür ederim.

Konuyla alakasız ama ben yan görev yapmak falan istemiyorum galiba oyunda çok yan görev varmış nasıl sadece ana hikayeyi oynayabilirim.
Haritada gözüken ikonlara koştura koştura oynayabilirsin fakat böyle yaparsan hiç tat vermez. En azından yolda giderken haritada çıkan şeyleri yap.

Ahım şahım denen RDR 2'nin grafikleri böyle olmamalı ben de mi bir sorun var Ultra ya aldım hepsini öyle oynuyorum.

Eki Görüntüle 2072322

Hocam ben herhangi bir sorun göremedim. Eğer çok rahatsız olduysanız çözünürlülük ölçeğinin 1500 yapabilirsiniz ama FPS düşer.

Eki Görüntüle 2072322
DLSS açıksa kapat,TAA aç,doku kalitesini ultra yap,scale'i (çözünürlük ölçeği) yükselt,1080p ise 2k-4k fln aç fps 20-30 düşecektir ve +20° ısı olur tahminimce ama gerçek grafikleri anlarsın böylece :) Ayrıca oyunun grafikleri de övülüyor sadece hikayesi değil ki övülmeyecek gibi de değil zaten anlarsınız.

Eki Görüntüle 2072322
Nvidia Denetim Masası'ndan kaliteye alın. Program ayarlarındanda kaliteye alın. Sorununuz çözülecektir.

Ekran Görüntüsü (683).png
Ekran Görüntüsü (57).png
Ekran Görüntüsü (106).png
Ekran Görüntüsü (100).png

Oyun 2018 oyunu olmasına rağmen grafikleri halen taş gibi. Hikayesi öznel yargı olsa da benim için en iyi hikayeye sahip oyunlardan biriydi. Fizikleriyle zaten en iyi oyun motoru olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum. Oyunda resolution scale'i 1.25 yapın. Çözünürlüğünüzü 2K'ya alın.

Son düzenleme:
Bu oyunun övülen tarafı grafikleri değil bu birincisi. RDR2'den bahsederken kimseden grafik diye bir kelime duymazsın. Hikayeye kaptır kendini. İkincisi RDR2 2018 oyunudur 2023 grafiği beklemek anlamsız.
Açıkcası bence grafijleri hala taş gibi ve grafikleri kesinlikle öne çıkan özelliklerinden.Düzgün ışık açısını yakaladığınız takdirde ilk bakışta gerçekten ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi kareler yakalayaniliyorsunuz.

Önce PS4 de oynamış olsaydın bu grafikler sana çok iyi gelebilirdi :) Ben yılllardır Playstation da oynadığımdan grafiklere takılmayı çok önceden bıraktım.

Görüntüden anladığım kadarı ile ağaç yapraklarının ve bitkilerin kalitesi rahatsız etmiş olabilir. Grafik ayarlarında en aşağıda daha koyu bir ayar sekmesi var oradan ağaç kalitesi ve diğer ayarları değiştirebilirsin.

Hocam nvidia denetim masası ayarlarınızda veya oyun içi ayarlarınızda sıkıntı var gibi görünüyor. dlss ile alakası yok bu arada. Benim dlss açık olan ekran görüntülerimi şuraya atıyorum;

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    195 KB · Görüntüleme: 92
  • 2.jpg
    2.jpg
    229,3 KB · Görüntüleme: 93
  • 3.jpg
    3.jpg
    285,1 KB · Görüntüleme: 96

Geri
Yukarı