RDR 2 kalitesi normal mi?

iCley17

Centipat
Daha fazla  
Ahım şahım denen RDR 2'nin grafikleri böyle olmamalı ben de mi bir sorun var Ultra ya aldım hepsini öyle oynuyorum.

20240102202535_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım fotoğraflarda gözüktüğü gibi gözükmemesi böyle bir algı yaratıyor. Oyunun grafiklerini kökleyip, Resulation Scale ayarını en fule çektiğin zaman bir de 2K veya 4K oynadığın zaman dudak uçuklatacak cinsten oluyor.

Tabii oyunda güzel bir atmosfer yakalaman bunları daha ön plana çıkarır.

Sanırım fotoğraflarda gözüktüğü gibi gözükmemesi böyle bir algı yaratıyor. Oyunun grafiklerini kökleyip, Resulation Scale ayarını en fule çektiğin zaman bir de 2K veya 4K oynadığın zaman dudak uçuklatacak cinsten oluyor.

Tabii oyunda güzel bir atmosfer yakalaman bunları daha ön plana çıkarır.
Çözünürlük ölçeği oyuna çağ atlatıyor resmen ama işte fps yerlere düşüyor. 1.5 a çekince bulanıklık gidiyor ama fps...

Çözünürlük ölçeği oyuna çağ atlatıyor resmen ama işte FPS yerlere düşüyor. 1.5'a çekince bulanıklık gidiyor ama FPS...

GTA 5'te de öyle hocam. Fullediğin zaman oyun daha canlı ve daha iyi gözüküyor. FPS yerlerde ama dediğin gibi. Bunun sebebi: Bu ayarı her arttırdığında bir nevi çözünürlük arttırıyor gibi düşün. Oyunda olan detay seviyesi artınca hali ile oyun bambaşka gözüküyor.

Oyunu optimize ayarlar veya gereksiz ayarları kapatıp bunu fulleyince bir etkisi olabilir belki.

NOT: GTA 6'yı böyle hayal bile edemiyorum. 1.5X'te.

Bu oyunun övülen tarafı grafikleri değil bu birincisi. RDR2'den bahsederken kimseden grafik diye bir kelime duymazsın.
Oyunun en çok övülen yanlarından biri direkt grafiktir yalnız. Böyle bir şey diyorsan oyun hakkında tek bir inceleme bile okumamışsın demektir.
Hikayeye kaptır kendini.
Oyunda öyle ahım şahım, yoğun bir hikaye yok. Oyunu öne çıkaran yegane şey; grafiğin, fiziğin, mekaniğin ve açık dünyanın ortaya çıkardığı gerçekçilik.

Bana oyun hakkında bir şey bilmiyorsun diyene bak.

Evet arkadaşlar şimdi mi linçlersiniz sabaha mı bırakmak istersiniz? 🤣

RDR 2'yi bazen çok abartıyorsunuz bir oyunun önemli olan şeyi oynanışıdır hikaye iyi olsa bile oyunu düzgün oynayamadıktan sonra ne anlamı var? Guardians of Galaxy bunun en güzel örneği.

RDR 2'yi bazen çok abartıyorsunuz bir oyunun önemli olan şeyi oynanışıdır hikaye iyi olsa bile oyunu düzgün oynayamadıktan sonra ne anlamı var? Guardians of Galaxy bunun en güzel örneği.

Bir oyunun en önemli olan şeyi göreceli bir kavram. Kimine göre oynanıştır, kimine göre hikayedir, hikaye sunumudur hatta kimine göre de sadece grafiktir. RDR2 benim için bu 4 konuda da gayet sağlam bir iş çıkarmıştı.

Geri
Yukarı