RDR 2 medium grafiklerde oynanır mı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Maalesef 2 GB VRAM olmasından dolayı "texcure quality" ayarını mediumun üstüne çıkaramıyorum. Böyle olunca etraf pikselleşiyor tabii. At üzerindeki desenler GTA 4 texcureleri gibi oluyor. Yerler falan gerçekten pastelle yapılmış gibi tarzına dönüyor.

Ne diyorsunuz TR yama ile medium-Low ayarlarda oynanır mı? Biliyorum başyapıt değerinde ama en yakın arkadaşım Ultra'da oynayıp, ben daha oyunu zar zor açınca koymuyor değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render skalasını 1.25x yapıp denediğinde de VRAM artışı oluyor mu? Şu an olarak tam hatırlayamadım fakat eğer ki çok artırmıyorsa en azından netlik açısından alternatif ama bir yandan da performans noktasında etkili bir parametre. Bunun dışında NVIDIA kontrol masasından netlik için RDR'ye özel ayarlar yapanlar da vardı sanırsam, YT'u bir karıştırabilirsin.

Bu arada oyunun her grafik ayarını ultraya çekmek şart değil, şahsen manuel OC'lu 1060 6G ile high/medium karışık ayarlarda ultra dokularla cam gibi 60FPS+ oynayıp bitirdim ben, tabii bu 2GB VRAM işi biraz zora sokuyor burada ama mutlaka bir çözüm yöntemi vardır bunun diye düşünüyorum.

Render skalasını 1.25x yapıp denediğinde de VRAM artışı oluyor mu? Şu an olarak tam hatırlayamadım fakat eğer ki çok artırmıyorsa en azından netlik açısından alternatif ama bir yandan da performans noktasında etkili bir parametre. Bunun dışında NVIDIA kontrol masasından netlik için RDR'ye özel ayarlar yapanlar da vardı sanırsam, YT'u bir karıştırabilirsin.

Bu arada oyunun her grafik ayarını ultraya çekmek şart değil, şahsen manuel OC'lu 1060 6G ile high/medium karışık ayarlarda ultra dokularla cam gibi 60FPS+ oynayıp bitirdim ben, tabii bu 2GB VRAM işi biraz zora sokuyor burada ama mutlaka bir çözüm yöntemi vardır bunun diye düşünüyorum.
Artıyor hocam. 1080P'de oynuyorum zaten. Denetim masası olayını araştıracağım. Olay ultra dokularda zaten ve yansıma ve ışıkları da yükseye alındığı zaman maxed out havası veriyor. RDR 2'de ütopik grafik ayarları var RTX 3000 için. Onlardan kaçıp insanı ayarları açıldığında zaten maxed oluyor bile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bir arkadaş custom config ile VRAM limitini bypass etmiş, linkteki paylaştığı dosyayı kontrol etmedim ama işe yarayacak bir yöntem gibi duruyor, inceleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bir arkadaş custom config ile VRAM limitini bypass etmiş, linkteki paylaştığı dosyayı kontrol etmedim ama işe yarayacak bir yöntem gibi duruyor, inceleyebilirsin.
Zaten böyle alıyorum redline üstü ayarlara. Belgelerimden ayarlarlanıyor. Birde Vulcan modda daha çok FPS verse bile kaplamalar bozuluyor çokça. DX12 daha az FPS vermesinin nedeni hiçbir zaman kaplamaları geciktirmemesi. Bir şey olacağını sanmam çünkü benim sorunum fiziksel 2GB VRAM.

Not: @Jonathan North Hocam adamın çözünürlük 760P'miş. Ben 1080P'de oynuyorum, zaten kendim de yaptığımda olmadı. Tek çare medium texcure.

Low'da bile harika görsellere sahip oyun. Oynanır tabii ki. Ama arada bir High - Ultra yapıp görselliğin tadına bakmalısın.
Hocam zaten seneye PS4 alma ihtimalim var. O zaman grafiklerle oynayacağım fakat o zaman da TR yama olmayacak. Galiba kaldıran ayarlara hikayeyi öğrenip daha sonra PS4'den ezbere oynayacağım. Gene yazmak isteyenler varsa yorumlarını yazabilir.

Hocam zaten seneye PS4 alma ihtimalim var. O zaman grafiklerle oynayacağım fakat o zaman da TR yama olmayacak. Galiba kaldıran ayarlara hikayeyi öğrenip daha sonra PS4'den ezbere oynayacağım. Gene yazmak isteyenler varsa yorumlarını yazabilir.
Pc'de bitirirsin ana senaryoyu, yan hikayeleri ps4'te çat pat anlasan da olur. Oyuna odaklanınca ayrıca dilin de gelişiyor. Bir dili öğrenmek istiyorsan o ülkeye git demişler, vahşi batıda bir yabancı olacaksın. :D

Geri
Yukarı