RDR 2 oynarken ani donmalar

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu hata hiç olmazdı ilk defa karşılaştım. RDR 2 oynarken bilgisayara 10,15 saniye hiç durmadan drop girmeye başladı. Hiç olmazdı bu sorun. 8 GB RAM'im var ama gayet de güzel kasmadan oynayabiliyordum. Masaüstüne geldiğimde ise hala donmalar vardı. Şu an geçti bir sıkıntı yok. Sorunun kaynağı nedir?

RAM sınıra yakın belki o yüzden drop giriyordur arkadaki gereksiz şeyleri kapatıp deneyin.
Takılmalar olmadan öncede aynı idi RAM kullanımları o zaman olmuyordu bu takılmalar.
CPU kullanımı bi' tık düşük gibi. Herhangi bir sınırlayıcı ayar bulunuyor mu? Sistemin tam parçalarını da paylaşabilirseniz güzel olur.
Bir ara bunun için konu açmıştım CPU kullanımı düşükmü diye. Çoğu kişi normal yazmıştı.
Rx550 4gb ekran kartı
Amd Ryzen 3 3100 işlemci
8gb ram
CPU kullanımı bi' tık düşük gibi. Herhangi bir sınırlayıcı ayar bulunuyor mu? Sistemin tam parçalarını da paylaşabilirseniz güzel olur.
Hocam alakasız olacak ama VSYNC ile alakalı olabilirmi :D. VSYNC açık iken oyundan 21fps sabit alıyordum. VSYNC yi kapattığımda 30 fps almaya başladım ve saçma bir şekilde GPU ve CPU sıcaklıkları 3 tık artmıştı.

@"PHANTOM" V-Sync ile alakalı olabilir, evet. V-Sync kapalı olduğunda sistem kendini sürekli daha iyi performans verdirmeye çalışıyor, bu da kullanımların artmasına ve donmalar/kasmalar olmasına neden olabiliyor. V-Sync'i tekrar aktive edip öyle dener misiniz bir de? 🙂

@"PHANTOM" V-Sync ile alakalı olabilir, evet. V-Sync kapalı olduğunda sistem kendini sürekli daha iyi performans verdirmeye çalışıyor, bu da kullanımların artmasına ve donmalar/kasmalar olmasına neden olabiliyor. V-Sync'i tekrar aktive edip öyle dener misiniz bir de? 🙂

Hocam yarın denesem olur mu? Uykum geldide :D.
Hocam denedim yarım saat V-Sync açık oynadım sıkıntı olmadı yarım saat de V-Sync kapalı oynadım ondada sorun olmadı. Şuan donma kasma yaşamadım. Dün neden öyle oldu hala çözebilmiş değilim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı