RDR 2 şu ana kadar oynadığım en iyi hissettiren oyun

Oynadığım en iyi mekaniklere, görselliğe, ayrıntıya sahip oyundur. Ancak senaryosu biraz vasattır.

RDR2'nin görevleri aşırı tekdüze olup genelde hırsızlık ve baskın üzerine kurulu. Yaratıcılık pek yok. Dolayısıyla bir süre sonra bu tekdüze görevler aşırı bayıyor. Hele hele ilk %40'lık kısım tam felaket. Böylesine mükemmel bir oyuna daha güzel bir hikâye ve görevler beklerdim. Sadece görsellik hayat kurtarmıyor, öyle olsaydı Minecraft dünyanın en çok satan oyunu olmazdı.

Red Dead Redemption 2_2021.07.10-22.46.png

Oyunda Fast travel eksiği aşırı hissediliyor bu arada arkadaşlara katılıyorum.

Bir kere zar zor bitirip ikinciye hiç başlamadığım nadir AAA oyunlardan. Doğa tasarımı ve manzara olarak gördüğüm en iyi oyunlardan birisi diyebilirim ancak hikaye ve oynanış olarak bana ortalama geldi. Büyük ihtimalle aday olduğu ödüllerin çoğunu kaybetmesinde de bu durum etkili. Manzara, grafik illüzyonunu kaldırınca geriye benzersiz bir oyun kalmıyor.
Oynanış daki silahlar çok kıt. Ben ondan nefret ediyorum.

Oynadığım en iyi mekaniklere, görselliğe, ayrıntıya sahip oyundur. Ancak senaryosu vasattır. Witcher 3'ün sadece Blood and Wine DLC'si bile RDR2'nin hikâyesinden güzel ve daha aksiyonludur.

RDR2'nin görevleri aşırı tekdüze olup genelde hırsızlık ve baskın üzerine kurulu. Yaratıcılık pek yok. Dolayısıyla bir süre sonra bu tekdüze görevler aşırı bayıyor. Hele hele ilk %40'lık kısım tam felaket. Böylesine mükemmel bir oyuna daha güzel bir hikâye ve görevler beklerdim. Sadece görseller hayat kurtarmıyor, öyle olsaydı Minecraft dünyanın en çok satan oyunu olmazdı.

Haklısın hocam ilk 3 4 chapter pek bir şey yaşanmıyor sadece soygun.

RDR2'nin görevleri aşırı tekdüze olup genelde hırsızlık ve baskın üzerine kurulu.

Vahşi Batı temalı bir oyunda ne olmasını bekliyorsun? Witcher gibi kılıçla yaratık mı kesilmeliydi tüm oyun boyunca? Elbette RDR 2'nin görevleri bahsettiğin temeller üzerine kurulacak, Vahşi Batı'nın olayı bu zaten. Şu oyunu oynamadan önce 1-2 Vahşi Batı filmi izleyin.

Vahşi Batı temalı bir oyunda ne olmasını bekliyorsun? Witcher gibi kılıçla yaratık mı kesilmeliydi tüm oyun boyunca? Elbette RDR 2'nin görevleri bahsettiğin temeller üzerine kurulacak, Vahşi Batı'nın olayı bu zaten. Şu oyunu oynamadan önce 1-2 Vahşi Batı filmi izleyin.
Birçok Vahşi Batı filmi izledim ancak Vahşi Batı teması üzerine kurulabilecek binlerce farklı senaryo var. Bunun için fantastik bir dünyada geçmesine gerek yok.

@Quadrom08

Oyunu kendin oynamadan sağdan soldan duyduklarına göre değerlendirmemelisin işte. RDR 2'de de diğer bütün Açık Dünya oyunlarına benzer bir hızlı seyahat mantığı var. Serbest takılırken etrafa kamp kurabiliyorsun, bu kamplardan da haritadaki hızlı seyahat noktalarına ışınlanabilirsin.

Birçok Vahşi Batı filmi izledim ancak Vahşi Batı teması üzerine kurulabilecek binlerce farklı senaryo var. Bunun için fantastik bir dünyada geçmesine gerek yok.

Ne gibi mesela? Vahşi Batı filmi izledim deyip oyunun görevleri neden soygun üzerine kurulu diyorsun. Aynen bir sürü Vahşi Batı filmi izlemişsin, belli 😀

Geri
Yukarı