RDR 2 Ultra ayarlarda görüntü bozukluğu

sakal5323

Hectopat
RX 5600XT ekran kartıyla oyunu Ultra ayarlarda oynamak istiyorum fakat Ultra ayarlarda olmasına rağmen oyun rezalet bir görüntüye sahip net değil bulanık. Resolution scale bu ayarı açınca anca netleşiyor bu sefer de FPS bayağı düşüyor, kasıyor oyun bu ayarı açmadan. Başka şekilde çözme şansım yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal mi diye soranlar oyunun korsan olmasıyla ilgisi yok oyunun genel sorunu bu. :D

Yapmanız gereken en altta bulunan TAA ayarını en sondan bir iki tık alta çekmeniz sonra TAA'yı kapatmanız. MSAA ayarını açın ya da çözünürlüğü 2K'ya alın. Rockstar kenar düzeltmenin sistemi çok yorduğunu bildiği için bunu düzeltmek yerine bulanık yapmayı seçmiş.

1.250 çok fark etmiyor 1.500 fark ediyor onda da FPS düşüyor zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki ayarları yapmanızı öneririm. Sonra Resolution Scale ayarıyla biraz oynayın. Eğer istediğiniz netliği yakalayamazsanız kesinlikle VSR açmanızı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki ayarları yapmanızı öneririm. Sonra resolution scale ayarıyla biraz oynayın. Eğer istediğiniz netliği yakalayamazsanız kesinlikle VSR açmanızı öneririm.

VSR dediğiniz ayar tam olarak ne.

VSR dediğiniz ayar tam olarak ne.
Sanal çözünürlük. 1080p ekranda 4K'ya kadar oynayabiliyorsunuz. Oyun ayarlarında yok driver ayarlarından bu özelliği açacaksınız. Oyunu 2K-4K renderlayıp 1080p olarak yansıtıyor, o yüzden kenar düzeltme ayarını açmaya gerek kalmıyor.

1604054817060.png

Sanal çözünürlük. 1080P ekranda 4K'ya kadar oynayabiliyorsunuz. Oyun ayarlarında yok driver ayarlarından bu özelliği açacaksınız. Oyunu 2K-4K renderlayıp 1080P olarak yansıtıyor, o yüzden kenar düzeltme ayarını açmaya gerek kalmıyor.

Eki Görüntüle 720170

Zaten açık kimi oyunu 2K'da oynuyorum bu oyunu 1080P'de oynamayı tercih ediyorum FPS olarak.

Geri
Yukarı