Çözüldü RDR 2 VRAM sınırı limitini kaldırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
RDR 2'de ayarları yükseltmek istiyorum ama VRAM sınırını aşamıyorum. Bu limit nasıl kaldırılır?

Çözüm
Var yöntemi.
Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings dizinindeki "system.xml" adlı dosyadan ayarları değiştirebilirsiniz.

<textureQuality>kSettingLevel_Ultra</textureQuality>

satırında kaplama kalitesini istediğiniz kaliteye ayarlayıp kaydedebilirsiniz. Oyun içinde tekrar grafik ayarlarını değiştirmeye kalkarsanız hata alırsınız ama.

3 GB VRAM'le ultrada oynamıştım ben. Yetmiyor tabi sahne değişikliklerinde bazen geç yüklenebiliyor kaplamalar. Ama High ve Ultra arasındaki fark için değmişti benim açımdan.
Kalkmıyor diye biliyorum ama kalksa bile ekran kartı normal RAM'inizi kullanmaya başlar. VRAM'ler ile RAM'ler arasında da büyük performans farkları var, oyun zevkiniz baya bi' baltalanır yani.
Olduğunu var saysak bile ekran kartına zarar verebilirsiniz.
Vermez hocam.

Nasıl yani? GTA V'de var bu durum. Ekran kartına nasıl zarar veriyor?
Böyle bir durum varsa açıklayarak bizleri aydınlatabilirsiniz. Ekran kartının VRAM sınırını aşıyorsunuz. Sınır aşıldığı zaman RAM'den kullanıldığını biliyorum fakat ya RAM yetersizse?

Son düzenleme:
Böyle bir durum varsa açıklayarak bizleri aydınlatabilirsiniz. Ekran kartının VRAM sınırını aşıyorsunuz. Kart nasıl zarar görmüyor?
Sadece sordum. Bilgi almak için.
Zarar verseydi GTA V'de böyle bir seçenek olmazdı bence.
1609333244625.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı