RDR 2 yüksek ayarlarda olmasına rağmen görüntü bulanık

İşletim sistemi
Windows 10

İsimsizMan09

Decapat
RAM
Kingston 16GB 3200Mhz Ram
Ekran kartı
RTX 3050
Anakart
Gigabyte B550M-DS3H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar bunun üzerine bir sürü konu açıldı biliyorum her şeyi detaylıca araştırdım tek bir soru soracağım.
Oyun o kadar blurlu ki ağaçlar GTA 5'te daha güzel gözüküyor. Rockstar uğraşmak yerine blur basmış, 1080p umurlarında olmamış bildiğin. 2K ile 1080p arasında bu kadar devasa fark olan tek oyun. Blur kralı.
Oyun çözünürlüğüm: 1080p.
Ayarlarım: Optimized settings (Ultra, yüksek, orta gibi biliyorsunuzdur optimized settings'i)
Şimdi arkadaşlar bunu düzeltmenin yolu var biliyorsunuz, oyunu 2K'ya alırsın üstüne bir de çözünürlük ölçeklemeyi fullersin ve al sana şaheser mükemmel bir oyun.
Aramızdan kimsenin ne bunu yapacak monitörü ne de ekran kartı var 10 FPS alırız.
Soruyorum direkt buradaki arkadaşlara bunu çözmenin bu saydığım yöntem dışında hiçbir yolu yok mu?
Bu şekilde blurdan geçilemeyen şekilde mi oynayacağız? Resmen her yeri blur, oyunun bulanıklıktan geçilmiyor.
O videolarda izlediğim oyun nerede benim oynadığım nerede...

Son düzenleyen: Moderatör:
Deniyorum şimdi büyük ihtimalle plasebo etkisi.

Eki Görüntüle 1875351

Eki Görüntüle 1875352

İlk resim 27'li alttaki en sonda azıcık keskinlik farkı var sadece ayrıca RIS'da kullandığım için bende görüntü farklı.
keskinlik farkı var sadece sanki

Deniyorum şimdi büyük ihtimalle plasebo etkisi.

Eki Görüntüle 1875351

Eki Görüntüle 1875352

İlk resim 27'li alttaki en sonda azıcık keskinlik farkı var sadece ayrıca RIS'da kullandığım için bende görüntü farklı.
Şimdi hocam arkadaşın attığı linkte de resolution scale yükseltiyor illaki yükselticem yani dimi

Benim dediğime geliyor zaten scale yükseltmek şart 3050 ile fazla yükseltmeyeceğin için 1.250'yi aşma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video hakkında ne düşünüyorsunuz ben bunu yüklemiştim ama faydasını gördümmü emin değilim açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video hakkında ne düşünüyorsunuz ben bunu yüklemiştim ama faydasını gördümmü emin değilim açıkçası.
Denemekten zarar gelmez hocam. Kurcala biraz. Genel bir probleme benziyor zaten.

AA olarak yalnızca "TAA" kullanın ve "Advanced Graphics" kısmından "TAA Sharpening" barını fulleyin. Görüntü sizi hâlâ tatmin etmiyorsa Advanced Graphics'in en alt kısımlarında bulunan "Resolution Scale" ayarını x1.250 seçeneğinde deneyin. Görüntüyü biraz da olsa iyileştirir. Tam keskinlik için o ayarın x2.000 olması gerekir ama bu da 4K'da renderlanacağı anlamına gelir. Yani çok büyük FPS kaybı yaşarsınız.

Denemekten zarar gelmez hocam. Kurcala biraz. Genel bir probleme benziyor zaten.
Sorun Nvidia'nın mı Rockstar Games'in midir bilmem ama çok kızgınım ikisine de. resmen parayla aldığım oyunda dert çile çekiyorum nasıl düzeltirim diye.

Siz deneyin oyunun dosyalarına müdahale etmeyeceğim zaten blur sorunu yok bende scale arttırdığım için. Bir faydası olacağını sanmam.
Sildim hocalarım dediğiniz gibi bir denicem scale arttırmayı bakalım fps değerleri iyi olur umarım. @Jules

Son düzenleme:

Geri
Yukarı