Çözüldü RDR 2'de ateş edemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Johnn Wick

Femtopat
Daha fazla  
Videoda gördüğünüz gibi ilk mermiyi sıkarken sorun yok ama ikinci mermiyi karakterin hazılaması için bir daha ateş etme tuşuna basıyorum. Videoda ilk mermiden sonra bekliyorum bir 10 saniye kadar ama yok karakter sonraki mermiyi hazırlamıyor. Benim ateş tuşuna basmam gerekiyor bir dahaki mermiyi hazirlamasi için ve bu böyle devam ediyor diğer mermilerde de. Çok araştirdim ayarları falan da kurcaladım ama yok olmuyor. Bunu düzeltmenin yolu yok mu ya da ben PC'de oynadiğim için mi bu böyle ateş ediyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Videoda gördüğünüz gibi ilk mermiyi sıkarken sorun yok ama ikinci mermiyi karakterin hazılaması için bir daha ateş etme tuşuna basıyorum. Videoda ilk mermiden sonra bekliyorum bir 10 saniye kadar ama yok karakter sonraki mermiyi hazırlamıyor. Benim ateş tuşuna basmam gerekiyor bir dahaki mermiyi hazirlamasi için ve bu böyle devam ediyor diğer mermilerde de. Çok araştirdim ayarları falan da kurcaladım ama yok olmuyor. Bunu düzeltmenin yolu yok mu ya da ben PC'de oynadiğim için mi bu böyle ateş ediyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam silah kurmazsanız nasıl ateş edeceksiniz gerçek hayatta da böyle zaten.

Hocam birçok silahta böyledir, gerçek hayatta da o silahlarda ateş ettikten sonra tekrar atışa hazır olması için tabancalarda çekici çekmeniz ve bazı modellerde kovanı doldurmanız gerekir, tüfeklerde de benzer şekilde, oyunun yaptığı şey bu etkinliği (silahı ateşe hazır hale getirmek) oyuncuya bir etkileşim olarak sunmak ve gerçekçiliğe katkıda bulunan bir detay. Eğer otomatik tabanca alırsanız (oyundan bahsediyorum) her tetiğe bastığınızda ateş ettikten sonra kendiliğinden tekrar ateş etmeye hazır hale getirecek. Benim oyunda kullandığım silahın adı double action revolver tarzı birşeydi o otomatik mekanizma ve her tıkladığınızda ateş eder. Oyunumuzda vs. hiçbir sorun yok, ve bu değiştirebileceğiniz birşey değil, eğer oyunu modlamak gibi sıradışı yollara sapmazsanız tabi ki eğer gerçekçilik sizin için önemliyse (ki RDR2 oynayan birinin anlık olarak buna önem vermesini beklemek saçma olmaz.) oyunu orijinal hali ile oynamanızı tavsiye ederim. İyi oyunlar. #gençlikilekalın #rockandrollilekalın #özgürlükilekalın #getrich #mesajımıimzalıyorum #St4b0l1zm4_washere

Hocam konudan bağımsız sisteminiz nedir acaba?

Gerçek hayatta böyle tamam da oyun yani bu combat zevkini azaltıyor bir tık. Ben bu zaman kadar oynadığım hiçbir oyunda mermiyi namluya kendim sürmedim onu otomatik ayarlamaları gerekirdi.

Bence süper ötesi bir mekanik. Videolarda fark etmemiştim ancak oynayınca bu detayı ekledikleri için çok sevindim. Red orchestra 2'de de manual bolting yapabiliyorsunuz RDR2'de olduğu gibi. Aynı zamanda sanki bir avcılık oyunu oynuyormuşsunuz gibi oyuna hayvanların hayati organlarını eklemişler. Rockstar yapıyor be abi, ben ne kadar gerçekçi olacaksa o kadar olmasanı isterim.

Hayır dediğim gibi bütün tabanca olsun av tüfeği olsun olay hepsinde böyle. Hatta tabancayla da video çekip paylaşayım.

Gayet normal. O zamanın silahları böyle. Bu şekilde olmayan bir iki silah vardı sanırım ama unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı