RDR 2'de Steam arayüzü kapanmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ixdrone

Decipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi / Oyun geliştirici
RDR 2 oynarken Steam arayüzünü açarsam (Shift + Tab), arayüz tıklanamaz ve kapanamaz hale geliyor. Ne Shift + Tab yaparak, ne de fare kullanarak kapatabiliyorum. Tamamen donmuş bir sistem olarak kalıyor ve mecburen oyunu görev yöneticisinden kapatmam gerekiyor. Steam arayüzü çok kullandığım bir sistem ve bu yüzden oyunu oynayamaz hale geldim. Arayüzü kapatmak ya da tuş kombinasyonunu değiştirmek de istemiyorum. Bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arakadaşta aynı sorun var o da düzeltemedi Shift Tab yapmıyor oda sanırım çözümü yok bug var oyunda ya da Steam'da.

@Yamete Kudasai
Dediğinizi denemiştim. Herhangi bir değişim olmamıştı.

@ReznooW Oyunun kayıt sistemi zaten yeterince aralıklı. Bir de böyle olunca, oyundan soğudum. İlk bölümü 6 kere oynadım.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Çünkü aynı sorunu yaşayıp çözüm bulamayanlar olabilir. Çünkü sorunu ilk arattığımızda bu konu çıkıyor.

Shift tab'i genel bir sorundan dolayı açtıktan sonra geri kapatamıyoruz. Kapatmak için görev yöneticisi kısmından gameoverlayui.exe 'yi kapatırsanız Steam arayüzü de kapanacaktır.

@sweiss Hocam, benim yapmak istediğim; ara yüzü kapatmak değil, ara yüzü kullanabilmek. Ama yine de yanlışlıkla açılan anlar için güzel bir tavsiye vermişsiniz.

@sweiss Hocam, benim yapmak istediğim; ara yüzü kapatmak değil, ara yüzü kullanabilmek. Ama yine de yanlışlıkla açılan anlar için güzel bir tavsiye vermişsiniz.
Arayüzün nasıl kullanılacağı hakkında bir bilgim yok. Ancak dediğiniz gibi yanlışıkla açanların işine yarayacaktır. :)

Aynı sorunu yaşıyorum.
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Çünkü aynı sorunu yaşayıp çözüm bulamayanlar olabilir. Çünkü sorunu ilk arattığımızda bu konu çıkıyor.

Shift tab'i genel bir sorundan dolayı açtıktan sonra geri kapatamıyoruz. Kapatmak için görev yöneticisi kısmından gameoverlayui.exe 'yi kapatırsanız Steam arayüzü de kapanacaktır.
Çok ama çok teşekkür ederim. İlk bölümde iki kere ALT+F4 çekince iyice soğudum. <3

Shift Tab'i genel bir sorundan dolayı açtıktan sonra geri kapatamıyoruz. Kapatmak için Görev Yöneticisi kısmından gameoverlayui.exe'yi kapatırsanız Steam arayüzü de kapanacaktır.

Kanka gameoverlayui.exe ye sağ tıkladım sürekli yönetici olarak çalıştır yaptım ki oyunda açılmasın bir daha yanlışlıkla diye ama artık bulaıyorum gameoverlayui.exe yi kapatamıyoeum yönetici olarak çalıştır seçeneğini ne yapmam gerek.

Shift Tab'i genel bir sorundan dolayı açtıktan sonra geri kapatamıyoruz. Kapatmak için Görev Yöneticisi kısmından gameoverlayui.exe'yi kapatırsanız Steam arayüzü de kapanacaktır.

Eyvallah reis.

Geri
Yukarı