RDR 2'nin grafik kalitesi düşündüğüm kadar güzel değil

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
Her ayarı sonuna kadar çekemediğimden mi veya daha önce RDR 2'yle karşılaştıracak oyun oynamadığımdan mı bilmiyorum ama düşündüğüm RDR 2 böyle değil. Ağaçlar gibi bazı dokular güzel gözükmüyor. Dokununca karların direk yok olup aşağıya tozlarının düşmesi falan. Özellikle bazı dokulara (oyunun başlarında girdiğimiz evdeki masa gibi) yaklaşıp bakınca resmen 144p gözüküyor. i5 10300H RTX 3050 DLSS dengeli modda bazı ayarlar orta ama genelde yüksek Ultra karışık oynuyorum. Sorun neyde olabilir? NVIDIA Denetim Masası'ndan şüpheliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir daha ss atar mısınız? Hocam daha ne istiyorsunuz bir de FPS kaç? Ona göre birşey daha söyleyeceğim.
FPS hep 50-60 arası değişiyor. Benchmark testinde de karlı yer FPS düşürüyordu ondan ayarları biraz kurcalayıp çayırlı yerlerde 60'a sabitlerim. Bu arada ss'de oyun daha az bulanık niye bilmiyorum. Normalde böyle değil.

FPS hep 50-60 arası değişiyor. Benchmark testinde de karlı yer FPS düşürüyordu ondan ayarları biraz kurcalayıp çayırlı yerlerde 60'a sabitlerim. Bu arada ss'de oyun daha az bulanık niye bilmiyorum. Normalde böyle değil.

Taş gibi görünüyor. He bir şey daha dicektim az daha unutuyordum. Oyunu Tam ekranda mı oynuyorsunuz yoksa çerçevesiz pencere modunda mı o da etki ediyor? İkisi arasındaki farklara bakın.

Taş gibi görünüyor. He bir şey daha dicektim az daha unutuyordum. Oyunu Tam ekranda mı oynuyorsunuz yoksa çerçevesiz pencere modunda mı o da etki ediyor? İkisi arasındaki farklara bakın.
SS'lerde daha güzel gözüküyor ondan olabilir. Yani tam ekran ama alt taba atıp oyuna geri dönünce pencereli çerçevesiz oluyor. Tam ekran yine yapıyorum ama etki ediyor mu bilmiyorum.

SS'lerde daha güzel gözüküyor ondan olabilir. Yani tam ekran ama alt taba atıp oyuna geri dönünce pencereli çerçevesiz oluyor. Tam ekran yine yapıyorum ama etki ediyor mu bilmiyorum.
Dostum oyna. Fotoğrafta o kadar iyi görünüyor diyorsun ama oyunda ne kadar kötü durabilir? Hemen hemen aynı olacak işte. Ne olacak karakterin dokuları mı kaybolucak? Hayır tabii ki. Küçük ayrıntılara kafanızı takmayın ve muhteşem bir oyunun keyfini çıkarın.

Dostum oyna. Fotoğrafta o kadar iyi görünüyor diyorsun ama oyunda ne kadar kötü durabilir? Hemen hemen aynı olacak işte. Ne olacak karakterin dokuları mı kaybolucak? Hayır tabii ki. Küçük ayrıntılara kafanızı takmayın ve muhteşem bir oyunun keyfini çıkarın.
Bir de son bir soru sorayım Nvidia denetim masası ayarlarındaki grafik ayarları işe yarıyor mu? Laptopu aldım alalı hep kafamı karıştırdı acaba grafiklere etki ediyor mu, ediyorsa ne kadar ediyor, performans ayarları yapsam FPS artar ama grafik kötüleşir mi falan. Fark ettiğim bir tek en üstteki keskinlik ayarı ama sormak istedim.

Bir de son bir soru sorayım Nvidia denetim masası ayarlarındaki grafik ayarları işe yarıyor mu? Laptopu aldım alalı hep kafamı karıştırdı acaba grafiklere etki ediyor mu, ediyorsa ne kadar ediyor, performans ayarları yapsam FPS artar ama grafik kötüleşir mi falan. Fark ettiğim bir tek en üstteki keskinlik ayarı ama sormak istedim.
Ben çok etki ettiğini düşünmüyorum max 3 FPS falan etki eder. Tatmin etmez. Grafik de kötüleşir tırtıklanma artar. Denetim masası ayarlarını sıfırla. İlk olduğu gibi kalsın.

Evet muhteşem bir oyunu tekrar oynayacağım 2 yıl geçti tekrar başlanabilir diye düşünüyorum keşke daha uzun bir oyun olsaydı 🤗🤗

Yeni konular

Geri
Yukarı