RDR 2 neden GTA V kadar popüler değil?

GTA V çok daha rafine ve modern bir oyun ama RDR2 herkese hitap etmiyor bence. Sırf prologue kısmının yavaşlığından bile birçok kişinin bıraktığına eminim RDR2'i ama GTA V'in Online kısmında dahi yatıp kalkanları biliyorum.
Aga bence RDR2'nin prologue başı o kadar yavaş değil GTA V'e göre Gta V zaten soygunla açılıyor orası iyi de sonrası RDR2'den bile daha yavaş.😅

Şimdi herkesin oyun zevki farklı olabilir ama açık konuşacağım, Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto V'ten daha güzel bir oyun. Tekrardan söylüyorum, herkesin oyun zevki farklı olabilir; birisi RDR2'yi daha çok sever, diğeri GTA V'i daha çok sever ama RDR2 açık bir şekilde GTA V'ten daha gelişmiş ve hikayesi de daha özenle yazılmış bir oyun. E, o zaman neden GTA V, RDR2'den daha ünlü ve popüler bir oyun? Bunun cevabını merak ediyorum. Fikrinizi yazarsanız sevinirim.

GTA serisi, her oyuncu abartısız en azından bir GTA oyunu sayabilir.

GTA V take-two ınteractive şirketinin para üreten ağacı diyebiliriz "cash cow"

Sürekli güncellenen neredeyse 10 senelik Online bir oyun (üstelik Epic Games tarafından bedava dağıtılmış) RDR2 ise mükemmel bir hikaye oyunu.

GTA V'in 3 PlayStation konsolunada ayrı ayrı versiyonu çıktı şu an RDR2 Online veya rdro mükemmel olabilirdi ama para artık taketwo şirketi için hikaye veya herhangi yeni kreatif atılımlardan veya aynı serinin yeni oyunlarından daha önemli! Çünkü aynı parayı %20 uğraş ile kazanabileceksem neden uğraşayım ki?

15 senede Rockstar 5 tane mükemmel GTA oyunu yaptı manhunt, bully, Max Payne, la noıre, gibi yeni seriler çıkardı. Çoğu oyuncunun gençliğini şekillendirdi, şimdi ise sadece para düşünen yıllardır aynı oyunu yüzsüzce satan, daha bitmemiş 15 kişilik bir grup tarafından telefon versiyonları üzerinden yapılan lise projesinden rezil oyunu kendi ismi altında 60$ a satabilecek hangi oyun üstünde çalıştığını bile oyuncularından saklayan yatırımcılarının köpeği olmuş bir şirket.

benim nefret söyleşimi geçersek kısaca,

Rockstar'ın tercihleri sayesinde
GTA V satım rekorları kırmış hatta 2020'de karantina sayesinde ilk çıkışından sonraki en büyük satış oranını yakalamış aslına yakında hiç de gideceğini düşünmediğim zamanına göre son derece güzel ama çoktan ölmesi gereken bir oyun.

Yeni çıkan GTA Trilogy'e bakabilirsin ya da Rockstar'ın nasıl Rdro'yu ölüme terk ettiğine ya da şu çok önem verdiği GTA V'deki teknik sıkıntılarına nasıl herhangi bir oyuncunun kişinin IP adresini kolayca ele geçirebildiğine PC platformunda oynamayı imkansız hale getiren hilelerine yıllardır bir tane bile yeni oyun yapmamasına gibi devam edebilecek bir sürü sebep...

Oyunculuk artık ölmüştür.

Aga bence RDR2'nin prologue başı o kadar yavaş değil GTA V'e göre GTA V zaten soygunla açılıyor orası iyi de sonrası RDR2'den bile daha yavaş.😅

Neye göre kime göre yavaş hocam. RDR2 de sırf mekaniklere alışmanız ve size dünyayı tanıtması bile 2 Episode sürüyor. GTA V de ise bam güm oyuna nasıl başladıysanız öyle devam ediyorsunuz. Hiçbir görevinin sıkıcı olduğunu hatırlamıyorum ama misal RDR2 bolca at sürdüğümüz sıkıcı sekansların olduğunu hatırlıyorum.

Neye göre kime göre yavaş hocam. RDR2 de sırf mekaniklere alışmanız ve size dünyayı tanıtması bile 2 Episode sürüyor. GTA V de ise bam güm oyuna nasıl başladıysanız öyle devam ediyorsunuz. Hiçbir görevinin sıkıcı olduğunu hatırlamıyorum ama misal RDR2 bolca at sürdüğümüz sıkıcı sekansların olduğunu hatırlıyorum.
Hatırlamıyorsun bile Franklin kısımlarını işte, oralar baya sıkıcı be.

Hatırlamıyorsun bile franklin kısımlarını işte, oralar bayağı sıkıcı be.

Yapma hocam gözünü seveyim. Franklin ile ilk defa şehirde aksiyona girdiğimiz, Chop'ı kontrol ettiğimiz, michael ile tanıştığımız hatta michael ile madrazonun evini yok ettiğimiz kısımlara sıkıcı diyorsanız...

GTA Player'ların birçoğu Vice City San Andreas yani eski günlerin hatrına oynayan kişiler biz saatlerce Vice City oynardık. Şimdi GTA 5'te oyunun yarısında sıkılıyorum. Hikayeden alamadığımız zevki grafikten almaya çalışıyoruz.

RDR konusuna gelirsek ben zorla hikaye anlatmaya çalışan oyunları zaten sevemiyorum. Bir de vahşi batı teması 2 saat atla yolculuk yap illa bir senaryoya bağlı kalmak zorundasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı