RDR2 30 FPS'te kasmaması normal mi?

Göz alışkanlığı eskiden bana da Genshin Impact en düşükte 25-30 FPS de çok akıcı gelirdi şimdi en yüksekte 35-40 FPS'ye düşünce kasıyor gibi geliyor.
Bugün biraz daha oynadım kasma fark ediliyor ama yüksek ayarlarda çoğu çok ilginç bir şekilde ayarları yükseltince FPS düşmedi.
30 FPS fakat oynanabilir durumda mükemmel oyun.

Biraz önce çok azıcık denedim 35 FPS civarı oynamayı. Karakter yürürken pek fark edilmiyor kastığı ama mouse ile sağ sol yapın hızlıcana, akıcı olmadığını anlayacaksınız bariz bir şekilde. Tabii, oyun daha ağır ilerleyen bir yapıya sahip ve optimizasyonu iyi yapılmış olabilir. Göz de alışınca oynanabilir gibi.

Biraz önce çok azıcık denedim 35 FPS civarı oynamayı. Karakter yürürken pek fark edilmiyor kastığı ama mouse ile sağ sol yapın hızlıcana, akıcı olmadığını anlayacaksınız bariz bir şekilde. Tabii, oyun daha ağır ilerleyen bir yapıya sahip ve optimizasyonu iyi yapılmış olabilir. Göz de alışınca oynanabilir gibi.
Hızlıca sağ sol yapınca fark ediliyor tabiki.

Çoğu oyunda 30Fps kasmadan çok yavaşlama hissi veriyor, ama istisnalar mevcut.
Ben zamanında Watch Dogs 2'i 8 FPS oynamıştım, oyun 5Fps olunca inanılmaz kasıyordu ama 8 ve üstünde 30Fps gibiydi.
Bariz sebeb belli, kare atlama gibi alttan küçük küçük görüntü düzeltmesi yapıyor.
Payday 2 de mesela bir ayar ile oyun direk 60Fps oluyordu ama baya baya "yavaş" görünüyordu.
Kısaca görüntü düzeltici oluyor, daha az kasma, daha yavaş görüntü.

Geri
Yukarı