RDR2 FSR 2.0 modu ile Social Club Error 4 hatası

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba.
RDR2 için yayımlanan FSR 2.0 modunu indirip yönergelere göre içinden çıkan dört dosyayı RDR2 ana dizinine kopyaladım. İlk denememde Social Club oyun dizininde yabancı dosyalar bulunduğunu ve bunun için online ban yiyebileceğimle ilgili bir uyarı vermişti. Tamam deyip oyunu açmıştım. İlk açtığımda Vulcan seçili idi. Modun çalışması için Dx12'nin seçili olması gerekiyordu. Ayarları yapıp oyunu yeniden başlattığımda DLSS ayarları göründü, uygun bir DLSS modu seçip oyuna girebilmiştim. Ciddi anlamda da FPS artışı olmuştu. Sonra bi anda oyun çöktü.
Daha sonra tekrar oyuna girmeye çalıştığımda ana menü gelmeden önce başlıkta belirttiğim hata kodu çıkıyor ve hiçbir şekilde oyunun ana menüsüne ve dolayısıyla oyuna giremiyorum.
Bu hatanın alınabildiğini ve çözüm için 2-3 defa oyunu kapatıp tekrar açmanın sorunu çözeceğini yazmış geliştirici ancak defalarca oyunu kapatıp açmama rağmen sorun çözülmüyor.
Sorunu yaşayan ve çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bu hayatımda gördüğüm en saçma çözüm oldu ama işe yaradı cidden. Steam, Origin, Epic, Uplay, GFE, MSI Afterburner, MSI Center vardı, hepsini kapattım oyuna girdi. Şimdi tek tek geri açıp tam olarak hangisi veya hangileri sorun çıkarıyor onu bulmaya çalışacağım. Teşekkürler.

Sorunun Afterburner'dan kaynaklandığını teyit ettim. Sadece onu kapattığımda oyuna girebiliyorum. Tekrar açtığımda ise Social Club hatası tekrar çıkıyor.
Şimdi sorun şu, afterburner olmadığı için GPU kullanımı, FPS, güç tüketimi, bellek kullanımı gibi değerleri göremiyorum. Bu sorunu aşmanın bir yolunu bulurum umarım.

Son düzenleme:
Dostum bu hayatımda gördüğüm en saçma çözüm oldu ama işe yaradı cidden. Steam, Origin, Epic, Uplay, GFE, MSI Afterburner, MSI Center vardı, hepsini kapattım oyuna girdi. Şimdi tek tek geri açıp tam olarak hangisi veya hangileri sorun çıkarıyor onu bulmaya çalışacağım. Teşekkürler.

Sorunun Afterburner'dan kaynaklandığını teyit ettim. Sadece onu kapattığımda oyuna girebiliyorum. Tekrar açtığımda ise Social Club hatası tekrar çıkıyor.
Şimdi sorun şu, Afterburner olmadığı için GPU kullanımı, FPS, güç tüketimi, bellek kullanımı gibi değerleri göremiyorum. Bu sorunu aşmanın bir yolunu bulurum umarım.

Hocam bende araştırdığımda insanların böyle düzelttiğini öğrendim bende şaşırdım bayağı. Evet FPS gibi değerleri görememek sıkıntı bu sefer de.

Geri
Yukarı