RDR2 görüntü kalitesi düşük

MehmetKom

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i3 12100F
Asus Nvidia RTX3050 8GB OC
16GB RAM
RDR2 YouTube videolarını izlediğimde görüntü kalitesi büyülüyor ama ben ultrada açtığımda GTA 5 grafikleri gibi bir görüntü veriyor. O YouTube'dakiler modlu mu yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?

Bu oyunda TAA yüzünden bulanıklık sorunu mevcut. Ayarları en az Ultra Preset'te kullandığına emin ol. Mümkünse 4K'da oyna. 1080p'de isen Resolution Scale'i x2.000 yap.
Ekran kartım 3050. Dlssle 70 80 fps verirken 8x MSAA 30 fpslere kadar düştü. Monitörümde 1080p . Galiba eldekilerle bu kadar oluyor :D

Ekran kartım 3050. DLSS'le 70 80 FPS verirken 8X MSAA 30 FPS'lere kadar düştü. Monitörümde 1080p. Galiba eldekilerle bu kadar oluyor :D

Peki görüntü kalitesi düzeldi mi? Düzeldiyse FPS'inizi artırmak için TAA'yı fulleyip MSAA'yı kapatabilir misiniz? Eğer yine bozulursa TAA yine fulleyip MSAA'yı 2X deneyin. Görüntü kalitesi düzeldiyse mesajımı çözüldü diye rapor edebilirseniz sevinirim.

Peki görüntü kalitesi düzeldi mi? Düzeldiyse FPS'inizi artırmak için TAA'yı fulleyip MSAA'yı kapatabilir misiniz? Eğer yine bozulursa TAA yine fulleyip MSAA'yı 2X deneyin. Görüntü kalitesi düzeldiyse mesajımı çözüldü diye rapor edebilirseniz sevinirim.
FXAA nedir hocam onu kapalı mı bırakayım?

FXAA nedir hocam onu kapalı mı bırakayım?

Hocam TAA Medium'da, FXAA açık, en altlarda TAA sharpness gibi bir şey olması lazım, onu da fulle direkt oyunun görüntüsü netleşir. Olmazsa bir de resulation scale diye bir ayar olması lazım onu da 5/4 yapar mısınız? Eğer yine düzelmezse TAA ve FXAA kapatıp MSAA fulleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam TAA Medium'da, FXAA açık, en altlarda TAA sharpness gibi bir şey olması lazım, onu da fulle direkt oyunun görüntüsü netleşir. Olmazsa bir de resulation scale diye bir ayar olması lazım onu da 5/4 yapar mısınız? Eğer yine düzelmezse TAA ve FXAA kapatıp MSAA fulleyebilir misiniz?
Sharpnessi fulleyip en iyi sonucu böyle aldım gibi. FPS 40larda ama görüntü net. Kalite yine kötü. Sadece o puslu hava ortadan kalktı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    231,5 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı