RDR2 görüntü kalitesi kötü ve pikselli

Silentac

Hectopat
1 hafta önce RDR 2'yi almış bulunmaktayım. Oyunu alırken diğer oynanışlara vs. hayran kalarak aldım, ancak kendi bilgisayarımda nedense ağaçlar, manzaralar ve en ama en çok karakterin saç uçlarında pikselleşme ve bulanıklık var. AMD kullanıyorum, çoğunlukla ayarlarım Ultra'dayken bile bulanıklık var. Sizce bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimalle MSAA değil de TAA kullanıyorsun, farkettin mi bilmiyorum ama durduğunda, hareket etmediğinde oyunun görüntüsü netleşir, hareket etmeye başladığında bulanıklaşır, TAA böyle çalışıyor.
Eğer TAA falan açmadıysan şunu öneririm bak, TAA Medium'da, FXAA açık, en altlarda TAA Sharpness gibi birşey olması lazım, onu da fulle direkt oyunun görüntüsü netleşir.
Diğer oyunlarda durum nasıl ve ekran kartı sürücülerin güncel mi?
Ekran kartından değildir ya bu RDR2 oyununda bir kaç ayar yapması gerekiyor.
Eğer sana önerdiklerimden sonra da bulanık gelirse, Resulation Scale olması lazım onu 5/4 yap.

1 hafta önce RDR 2'yi almış bulunmaktayım. Oyunu alırken diğer oynanışlara vs. hayran kalarak aldım, ancak kendi bilgisayarımda nedense ağaçlar, manzaralar ve en ama en çok karakterin saç uçlarında pikselleşme ve bulanıklık var. AMD kullanıyorum, çoğunlukla ayarlarım Ultra'dayken bile bulanıklık var. Sizce bunu nasıl düzeltebilirim?

Sistemimiz birbirine yakın benim ayarlarımı dener misin? Youtube video kalitesini leş gibi yapsa da (sanırım abone yok diye) gayet güzel görüntü ve 60 FPS ortalamasıyla oynuyorum bu şekilde. Kayıttan bir 5 FPS kadar düşüyor gerçi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda da var buraya da yazıyorum. Bir de Vulkan'ı seç. Hardware Unboxed kanalının ayarları;
Texture Quality: Ultra
Isotrophic Filtering: 16x
Lighting Quality: Medium
Global Illumination: High
Shadow Quality: High
Far Shadow Quality: High
SSAO: Ultra
Reflection Quality: Medium
Mirror Quality: Ultra
Water Quality: Medium
Volumetrics: Medium
Particle Quality: Ultra
Tesselation: Ultra
TAA: Medium
FXAA: OFF
MSAA: OFF

Near Volumetric Quality: Low
Far Volumetric Quality: Medium
Volumetric Lighting Quality: High
Unlocked Volumetric Raymarch Resolution: On
Particle Lighting Quality: Medium
Soft Shadows: High
Grass Shadows: Medium
Long Shadows: On
Full Resolution SSAO: Off
Water Refraction Quality: Medium
Water Reflection Quality: High
Water Physics Quality: High
TAA Sharpening: Any
Motion Blur: Off
Reflection MSAA: X2
Geometry Level of Detail: 3 of 5
Grass Level Detail: 4 of 10
Tree Quality: High
Parallax Occlusion Mapping Quality: Ultra
Decal Quality: Ultra
Fur Quality: High

Yüksek ihtimalle MSAA değil de TAA kullanıyorsun, farkettin mi bilmiyorum ama durduğunda, hareket etmediğinde oyunun görüntüsü netleşir, hareket etmeye başladığında bulanıklaşır, TAA böyle çalışıyor.
Eğer TAA falan açmadıysan şunu öneririm bak, TAA Medium'da, FXAA açık, en altlarda TAA Sharpness gibi birşey olması lazım, onu da fulle direkt oyunun görüntüsü netleşir.

Ekran kartından değildir ya bu RDR2 oyununda bir kaç ayar yapması gerekiyor.
Eğer sana önerdiklerimden sonra da bulanık gelirse, Resulation Scale olması lazım onu 5/4 yap.
Bunu başka bir yerde okuyup denemiştim ancak bu sefer de fps bayağı düşüyor
Ben Ultra'da da oynadım ama çok fazla değişmedi görüntü kalitesi. Yalnızca sağlam bir FPS kaybı yaşıyorsun ki o da oyun zevkini biraz kaçırıyor.
Sizin paylaştığınız video gerçekten de fps ve görüntü bakımından güzel,benim bilgisayarımda ne yazıkki ana karakterin sakallarında bile pikselleşme var.İyice oyundan soğudum.
Dediğiniz ayarları deneyeceğim,umarım işe yarar aslında bu uzak nesnelerde pikselleşme bütün oyunlarda oluyor.Ekran kartı driver en son sürümde diğer sürücüler de güncel neden olabilir acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı