Çözüldü RDR2 grafikleri düşük gibi gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Scheriff

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte RTX 3050, Ryzen5 1600AF, 16 GB x 2 3000Mhz
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.12.17 - 20.44.56.11.png

Grafikler ultra olmasına rağmen grafikler böyle gözüküyor, ben de mi bir problem var yoksa oyunla alakalı mı? Comparisonlara da baktım benimkinden çok daha iyi gözüküyorlar.

Çözüm
Ekran kartınızın modeli nedir 4 GB VRAM'a Ultra ayar açmak pek mantıklı gelmiyor.
INNO3D 1650 Super Twin 2x OC, Ultra açtığımda Vram kullanımını aşmıyor, sorunsuz akıyor.
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.12.19 - 00.02.26.11-min.png

Hiçbir AA ayarı düzeltmiyor, Ayarları yükseltip azaltmak düzeltmiyor, Nvidia Denetim masası da düzeltmiyor.
Sorunu çözdüm, Denetim masası ayarlarını 3D uygulmasının karar vermesine izin ver olarak değiştirince sorun ortadan kalktı. Eğer benim gibi sorun yaşayıp düzeltemeyenler varsa bunu deneyebilirler.

Konu kilitlenebilir.
Eki Görüntüle 1244576
Grafikler Ultra olmasına rağmen grafikler böyle gözüküyor, ben de mi bir problem var yoksa oyunla alakalı mı? Comparisonlara da baktım benimkinden çok daha iyi gözüküyorlar.

Daha az önce oyundan çıktım bende de grafikler Ultra oyun güzel görünmüyor tam bulanık değil ama bir kötülük var anlayamıyorum. DLSS quality açtığımda kötü DLSS kapatıp MSAA en yüksek getirdiğim zaman harika görünüyor ama 30 FPS.

Ben bayağıdır uğraşıyorum ve çözümler şunlar. Sisteminiz iyiyse tüm ayarlar en yükseğe veya bir altına alın. Diğer bir adım ise TAA Sharpenin ayarını 27 birim veya 28 birim ayarlamanız lazım. Texture Quality x16 olsun ki bu detay seviyesidir. Sisteminizin performansına göre hareket etmek de fayda var. Resolution Scale 5/4 yapın. Ben bunları uyguladım çok harika oldu. Belki ilerleyen süre zarfında Nvidia filtresi uygular daha da uçururum.

Eki Görüntüle 1244576
Grafikler ultra olmasına rağmen grafikler böyle gözüküyor, ben de mi bir problem var yoksa oyunla alakalı mı? Comparisonlara da baktım benimkinden çok daha iyi gözüküyorlar.
Oyun bende yok ama 10 dk civarı izlemiştim grafikler hakkında ayrıntılı bilgiler veriyor. Şu gereksiz mi bu gereksiz mi hangisi grafiğe etkisi olur vs. işine yarayabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fotoğraftan pek bir şey anlayamadım fakat NVIDIA denetim masasında ki ayarlarınız otomatikte mi yoksa kendinize göre performansa yönelik mi ayarladınız?

Hocam, benim anladığım kadarıyla bu oyun 4K için yapılmış, 1080p ve aşağısı ayarlarda oyun çamur oluyor. Uzaktan bakmayı deneyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı