Çözüldü RDR2 grafikleri düşük gibi gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Scheriff

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte RTX 3050, Ryzen5 1600AF, 16 GB x 2 3000Mhz
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.12.17 - 20.44.56.11.png

Grafikler ultra olmasına rağmen grafikler böyle gözüküyor, ben de mi bir problem var yoksa oyunla alakalı mı? Comparisonlara da baktım benimkinden çok daha iyi gözüküyorlar.

Çözüm
Ekran kartınızın modeli nedir 4 GB VRAM'a Ultra ayar açmak pek mantıklı gelmiyor.
INNO3D 1650 Super Twin 2x OC, Ultra açtığımda Vram kullanımını aşmıyor, sorunsuz akıyor.
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.12.19 - 00.02.26.11-min.png

Hiçbir AA ayarı düzeltmiyor, Ayarları yükseltip azaltmak düzeltmiyor, Nvidia Denetim masası da düzeltmiyor.
Sorunu çözdüm, Denetim masası ayarlarını 3D uygulmasının karar vermesine izin ver olarak değiştirince sorun ortadan kalktı. Eğer benim gibi sorun yaşayıp düzeltemeyenler varsa bunu deneyebilirler.

Konu kilitlenebilir.
Anistropic Filtering'i 16x yapın. Performansa çok etki etmez.
Açık onlar.
Fotoğraftan pek bir şey anlayamadım fakat NVIDIA denetim masasında ki ayarlarınız otomatikte mi yoksa kendinize göre performansa yönelik mi ayarladınız?
Ayarları kaliteye çekince biraz da olsa düzeldi, tekrar girince TAA Sharpening 40'a veya 50'ye çekicem.

Ekran kartınızın modeli nedir 4 GB VRAM'a Ultra ayar açmak pek mantıklı gelmiyor.
INNO3D 1650 Super Twin 2x OC, Ultra açtığımda Vram kullanımını aşmıyor, sorunsuz akıyor.
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.12.19 - 00.02.26.11-min.png

Hiçbir AA ayarı düzeltmiyor, Ayarları yükseltip azaltmak düzeltmiyor, Nvidia Denetim masası da düzeltmiyor.
Sorunu çözdüm, Denetim masası ayarlarını 3D uygulmasının karar vermesine izin ver olarak değiştirince sorun ortadan kalktı. Eğer benim gibi sorun yaşayıp düzeltemeyenler varsa bunu deneyebilirler.

Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı