RDR2 HUB optimizasyon ayarları

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
İnternette RDR2 HUB optimizasyon ayarlarını gördüm. FPS'yi yükseltiyor hem de grafiksel olarak iyileştirme yapıyor ve bulanıklığı engelliyor diyordu. Gerçekten faydalı mı? Sizce yapılmalı mı? Bir de bu ayarı yaptıktan sonra yeterince yüksek FPS alıyorsak hangi ayarları arttırabiliriz?

i5 11400h.
RTX 3050 Laptop GPU 4 GB VRAM.
8x2 RAM.
SSD.

TAA'yı kapatmıyor ki onun bulanıklığından kurtulmanın tek yolu ya 2K da oynamak ya da çözünürlük ölçeğini en az 1.5 yapmak. 1080p kullanıyorsan DLSS kapat, ölçeği 1.5 yap.
TAA Sharpening ayarından bahsediyorum. Bu ayar değil mi oyunu bulanık yapan? Ekranım 1080p. DSR ile 2K + DLSS Quality mi daha mantıklı yoksa 1080p + DLSS kapalı ölçek 1.5 mi?
Hocam DLSS kalite kalsın. TAA' anti-aliasing idir ve daha önce bulanıklaştırıyor gibi bir şey duymadım, doğru mudur bilmiyorum. Sisteminizi söylerseniz ve grafik ayarları bölümünün fotoğrafını atabilirseniz daha çok yardımcı olabilirim.
Sistemimi yukarıda yazdım. Şu anlık HUB optimizasyon ayarlarını kullanıyorum. DLSS Quality şu anda. Benchmark testinde ortalama 62.8 FPS aldım ama bana çok bu.

TAA'nın kendisi bulanık yapan. Onu kapatırsan alternatif düzgün AA yok oyunda MSAA ise facia olduğu için onu hiç deneme. DLSS kapatıp ölçeği 1.5 yap.
DLSS kapatınca TAA ayarını nasıl yapacağım peki? Medium mu olacak? FXAA ve MSAA ne olacak?

Bir de Vulkan yerine DirectX12 yapınca 10 FPS civarı düşüyor ama görüntü daha temiz oluyor.

@FalconPolat @HadiKöyüne Öncelikle geç cevap verdiğim için üzgünüm, anca test edebildim. DLSS kapatıp ölçeği 1.5 yapınca FPS yer yer 30'un altına bile düşüyor. 1.25 ölçek yapsam belki kurtarır ama TAA kendisi bulanık olduğu için onun yerine direkt DLSS Quality oynamak daha mantıklı geldi. Siz ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı