RDR2 i5 10200H yüksek CPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
1650 Ti
İşlemci
i5 10200H
Sistemim GTX 1650 Ti i5 10200H 8 GB RAM, Siz yazmadan ben yazayım arkadaşlar, bios/bütün driverlar güncel durumda. Sil/tekrar yükle yazmayın. Hangi oyun olursa olsun kasarak oynuyorum sürekli. Harici monitör takıp, direk GTX 1650 Ti üzerinden de görüntü alıp deneyebiliyorum. İşlemci hızımı bilerek kıstım, kısmasam 90 derecelere kadar çıkıyor çünkü. Normal hali 4.2GHz'de çalışsa dahi CPU kullanımı yine sabit %90 ve üzeri. Ayarlar Ultra olsun, en düşük olsun, CPU kullanımı sabit %90 üzeri, NIS özelliği açıyorum o bile etki etmiyor. DirectX 12 alınca, FPS bu sefer yerle bir oluyor. Korsan RDR2 kullanırken bu kadar FPS düşmüyordu, Save'yı alıp, Steam'den aldım oyunu bu sefer. RDR2 optimize ayarlarda yaptım sonuç nafile. Tek slot RAM diyeceğim ama, CPU ile fazla alakasıda yok gibime geliyor. Altada bir ekran görüntüsü bırakıyorum. Resmide hızlı resimden yüklüyorum, boyutu aşıyor yoksa.

rdr2 cpu-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil hocam, soğutucu iyiyse farketmez.
Laptopta 90°c normal 10.nesillere göre.

Sistemim GTX 1650 Ti i5 10200H 8 GB RAM, Siz yazmadan ben yazayım arkadaşlar, bios/bütün driverlar güncel durumda. Sil/tekrar yükle yazmayın. Hangi oyun olursa olsun kasarak oynuyorum sürekli. Harici monitör takıp, direk GTX 1650 Ti üzerinden de görüntü alıp deneyebiliyorum. İşlemci hızımı bilerek kıstım, kısmasam 90 derecelere kadar çıkıyor çünkü. Normal hali 4.2GHz'de çalışsa dahi CPU kullanımı yine sabit %90 ve üzeri. Ayarlar Ultra olsun, en düşük olsun, CPU kullanımı sabit %90 üzeri, NIS özelliği açıyorum o bile etki etmiyor. DirectX 12 alınca, FPS bu sefer yerle bir oluyor. Korsan RDR2 kullanırken bu kadar FPS düşmüyordu, Save'yı alıp, Steam'den aldım oyunu bu sefer. RDR2 optimize ayarlarda yaptım sonuç nafile. Tek slot RAM diyeceğim ama, CPU ile fazla alakasıda yok gibime geliyor. Altada bir ekran görüntüsü bırakıyorum. Resmide hızlı resimden yüklüyorum, boyutu aşıyor yoksa.

Eki Görüntüle 1650603
Laptopunuzda MUX Switch yok sanırsam ve HDMI kablosu takmadan 1650TI'dan yararlanamıyorsunuz. Gerçekten saçma durum ve can sıkıcı ama bunun kesin tam bir çözümü yok. NVIDIA Denetim masasından gerekli ayarları yapın ve RAM'inizi 16 yapmaya çalışın. 8 elbette yeter ama zorlanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim GTX 1650 Ti i5 10200H 8 GB RAM, siz yazmadan ben yazayım arkadaşlar, bios/bütün driverlar güncel durumda. Sil/tekrar yükle yazmayın. Hangi oyun olursa olsun kasarak oynuyorum sürekli. Harici monitör takıp, direk GTX 1650 Ti üzerinden de görüntü alıp deneyebiliyorum. İşlemci hızımı bilerek kıstım, kısmasam 90 derecelere kadar çıkıyor çünkü. Normal hali 4.2GHz'de çalışsa dahi CPU kullanımı yine sabit %90 ve üzeri. Ayarlar Ultra olsun, en düşük olsun, CPU kullanımı sabit %90 üzeri, nıs özelliği açıyorum o bile etki etmiyor. DirectX 12 alınca, FPS bu sefer yerle bir oluyor. Korsan RDR2 kullanırken bu kadar FPS düşmüyordu, Save'yı alıp, Steam'den aldım oyunu bu sefer. RDR2 optimize ayarlarda yaptım sonuç nafile. Tek slot RAM diyeceğim ama, CPU ile fazla alakasıda yok gibime geliyor. Altada bir ekran görüntüsü bırakıyorum. Resmide hızlı resimden yüklüyorum, boyutu aşıyor yoksa.

Eki Görüntüle 1650603

Ekran kartı 1350 MHz kullanıyor dostum eski sürücü deneyebilir misin 496.09 mesela.

@Coolkaan123 Tekrardan merhaba :) Oyun açıkken görev yöneticisindeki ayrıntılar kısmından oyunu bulup sağ tık attıktan sonra benzeşmeyi ayarla menüsünden son ikiyi yani cpu 7 ve 8'in tiklerini kaldırıp dener misin ? Bu arada sende ayrı monitör mü var NIS kullanabiliyorsun ya.

Ayn işlemciyi abim laptopunda kullanıyor en fazla 92 derece oluyor o da stress testinde iken bakım yapıyor musun?
Termal limit yiyerek duruyor control centerdan. Yoksa 100 derecelere gelir o işlemci ki ben kendi bilgisayarımda 96 ya ayarladım.

@Coolkaan123 tekrardan merhaba :) oyun açıkken görev yöneticisindeki ayrıntılar kısmından oyunu bulup sağ tık attıktan sonra benzeşmeyi ayarla menüsünden son ikiyi yani CPU 7 ve 8'in tiklerini kaldırıp dener misin? Bu arada sende ayrı monitör mü var nıs kullanabiliyorsun ya.

Termal limit yiyerek duruyor Control Center'dan. Yoksa 100 derecelere gelir o işlemci ki ben kendi bilgisayarımda 96 ya ayarladım.

Yok bd prochot falan kapalı kısıtlamaları kapalı.

Laptopta 90°c normal 10.nesillere göre.
Doğrudur, risk almamak için bilerek işlemciyi arada bir kısıyorum.
Normal değil hocam, soğutucu iyiyse farketmez.

Laptopunuzda MUX Switch yok sanırsam ve HDMI kablosu takmadan 1650TI'dan yararlanamıyorsunuz. Gerçekten saçma durum ve can sıkıcı ama bunun kesin tam bir çözümü yok. NVIDIA Denetim masasından gerekli ayarları yapın ve RAM'inizi 16 yapmaya çalışın. 8 elbette yeter ama zorlanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam, konuda belirtmişim, harici monitörle deniyorum, tam gücünu alıyor.
Ekran kartı 1350 MHz kullanıyor dostum eski sürücü deneyebilir misin 496.09 mesela.
Profilde otomatik kalmış, 1800mhz'ere kadar çıksada fps'de bir artış görülmüyor.
@Coolkaan123 Tekrardan merhaba :) Oyun açıkken görev yöneticisindeki ayrıntılar kısmından oyunu bulup sağ tık attıktan sonra benzeşmeyi ayarla menüsünden son ikiyi yani cpu 7 ve 8'in tiklerini kaldırıp dener misin ? Bu arada sende ayrı monitör mü var NIS kullanabiliyorsun ya.

Termal limit yiyerek duruyor control centerdan. Yoksa 100 derecelere gelir o işlemci ki ben kendi bilgisayarımda 96 ya ayarladım.
Merhaba, vga'li monitör var, minidisplayport ile dönüşturüp kullanıyorum. Nis olan özellik ve diğer özellikler açabiliyorum. Birazdan deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı