Çözüldü RDR2 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sizgek

Hectopat
Geçen haftaya kadar RDR 2'yi sorunsuzca oynuyordum, işlerim dolayısıyla 1 hafta oyun oynayamadım ve 1 hafta sonra oyuna girdiğimde kasmaya başladığını fark ettim. 3-4 saniyede bir oyun donuyor, ani FPS düşüşleri yaşıyorum ve seslerde kesintiler yaşanıyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum, yalnızca RDR 2'de bu problem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm, tek sıkıntım RAM imiş 8 GB daha ekleyince bir sorunum kalmadı. Tabii daha önce 8 GB RAM ile rahatça oynayabiliyordum sorunun ne olduğunu hala bilmiyorum ama RAM eklemek tek çözüm gibi geliyor.
Evet fanlarda bir problem yok, hatta diğer oyunlarda da test ettim böyle bir sorunla karşılaşmadım yalnızca RDR 2'de bu problemle karşılaşıyorum.

Yalnızca RAM ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, demin de dediğim gibi 1 hafta öncesine kadar bir problem yaşamadım en düşük 28-29 FPS civarı almışımdır. Ama 1 haftalık aralıktan sonra böyle oldu.

İlk başladığımda takılmalar olmuyordu oyunda daha sonra takılmalar oldu sorunumu RAM ekleyerek çözmüştüm.

@Sizgek, anlıyorum. Başka bir forumda gördüm belki çözüm olabilir.
  • "C:\Users\KullanıcıAdı\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings".
  • Bu klasörde mevcut olan "system.xml" hariç bütün dosyaları silin.
  • Yani;"sga_vulkan_final_init" ile başlayan ve "400042567_" gibi rakamlara sahip olan "bin uzantılı" dosyayı silip oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin.
Bunu daha önceden denedim fakat değişen bir şey olmadı, yazmam gerekirdi kusura bakmayın.
İlk başladığımda takılmalar olmuyordu oyunda daha sonra takılmalar oldu sorunumu RAM ekleyerek çözmüştüm.
Sanırım tek çarem bu, teşekkür ederim.

Bunu daha önceden denedim fakat değişen bir şey olmadı, yazmam gerekirdi kusura bakmayın.
Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor üzgünüm, benden bu kadar.

Arkadaşlar merhaba yazılanları okudum da benim bilgisayar hiiç bir oyunda yapmadığı sorunu rdr2 de yapıyor
Özellikler:
Windows 11 Pro
İntel i5-10300H
Ram 8GB 2933MHz
Ekran: GeForce Gtx 1650 Ti 4GB
SSD: 120 GB İşletim sistemi kurulu sadece
HDD: 1TB
ekran kartı işlemci güncel daha önce hiç bir oyunda problem yaşamadım GTA5 yüksek ayarlar 50 60 fps arası görüyorum ayrıca drop falan da girmiyor
God Of War aynı şekilde problemsiz ama rdr2 de oyuna ilk girdiğimde 10 fps sonra yavaş yavaş yükseliyor 35 fps geliyor kalabalık ve ağaçların olduğu yerlerde çok çok fazla drop giriyor boş arazide de ara ara 2 saniyelik droplar giriyor bunun sebebi ram kaynaklı mı ? yoksa başka bir çare bulmamız söz konusu değil mi boş slotum var bi 8Gb daha taksam (ki ülke olarak durumumuz açık bir şekilde ortada sorun büyük) düzelir mi?

Arkadaşlar merhaba yazılanları okudum da benim bilgisayar hiiç bir oyunda yapmadığı sorunu RDR2 de yapıyor
Özellikler:
Windows 11 Pro
Intel i5-10300H
RAM 8 GB 2933MHz
Ekran: GeForce GTX 1650 Ti 4 GB
SSD: 120 GB İşletim sistemi kurulu sadece
HDD: 1TB
Ekran kartı işlemci güncel daha önce hiçbir oyunda problem yaşamadım GTA 5 yüksek ayarlar 50 60 FPS arası görüyorum ayrıca drop falan da girmiyor
God of War aynı şekilde problemsiz ama RDR2 de oyuna ilk girdiğimde 10 FPS sonra yavaş yavaş yükseliyor 35 FPS geliyor kalabalık ve ağaçların olduğu yerlerde çok çok fazla drop giriyor boş arazide de ara ara 2 saniyelik droplar giriyor bunun sebebi RAM kaynaklı mı? Yoksa başka bir çare bulmamız söz konusu değil mi boş slotum var bir 8 GB daha taksam (ki ülke olarak durumumuz açık bir şekilde ortada sorun büyük) düzelir mi?

Bende de önceden oluyordu 8 GB RAM varken daha sonra 8 GB RAM daha aldım düzelmişti

İşlemci AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor 3.20 GHz.
Takılı RAM 16,0 GB.
Cihaz kimliği 25289B03-729D-4622-9C79-b6aBC880C74F
Ürün kimliği 00330-80000-00000-AA481
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Kalem ve dokunma bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok.

İşletim sistemim böyle daha öncesinde oynayıp bitirdim RDR'yi ve kaldırdım tekrar indirdim oynuyorum birkaç haftadır dünden beri oyuna girdikten 3-4 dk sonra kasıyor donuyor.

Evet arkadaşlar sorunu çözdüm, tek sıkıntım RAM imiş 8 GB daha ekleyince bir sorunum kalmadı. Tabii daha önce 8 GB RAM ile rahatça oynayabiliyordum sorunun ne olduğunu hala bilmiyorum ama RAM eklemek tek çözüm gibi geliyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı