RDR2 kötü görüntü ve keskinlik sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Efe avcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba AMD RX 5600XT kullanıyorum ve RDR2 ayarları gözüme berbat geliyor uzaklara baktığımda bulanık keskinlik açsam gene kötü bir görüntü var yardımcı olur musunuz?
2021.02.07-19.57.png

Dostum ben de bu sorunun kaynağını haftalarca araştırdım ve donanım ile bir ilgisi olmadığını öğrendim. Nedeni ise oyunun PC'ye 4K port edilmiş olması, yani 4K çözünürlükten ne kadar az, o kadar bulanık grafik. Tam olmasa da alternatif bir çözüm var. O da grafik ayarlarındaki Resolution Scale ayarı. Bunu 1.250'ye çekersen görüntü büyük oranda iyileşiyor ancak devasa bir FPS kaybına yol açıyor. Bir dene bakalım. Kaç FPS aldığını yazarsın buraya.

Dostum ben de bu sorunun kaynağını haftalarca araştırdım ve donanım ile bir ilgisi olmadığını öğrendim. Nedeni ise oyunun PC'ye 4K port edilmiş olması, yani 4K çözünürlükten ne kadar az, o kadar bulanık grafik. Tam olmasa da alternatif bir çözüm var. O da grafik ayarlarındaki resolution scale ayarı. Bunu 1.250'ye çekersen görüntü büyük oranda iyileşiyor ancak devasa bir FPS kaybına yol açıyor. Bir dene bakalım. Kaç FPS aldığını yazarsın buraya.

Bunu denemiştim işe yaramamıştı.
MSAA 4x iyi aslında RX5500'e göre sizinki 8x bile akıcı olur. Kalite de güzel geliyor. Ayarlar bölümünün SS'ini atabilir misin?
2021.02.08-06.09_01.png
2021.02.08-06.10.png
2021.02.08-06.10_01.png
2021.02.08-06.10_02.png

Son düzenleme:

Grafiklerin altında özel yazan yer var ya onu biraz daha arttırmayı dene aklıma monitördendir demek geliyor harici.
Çözüldü: RX 580 RDR 2 görüntü bulanıklığı bir de şuna bak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
son olarak bu işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Grafiklerin altında özel yazan yer var ya onu biraz daha arttırmayı dene aklıma monitördendir demek geliyor harici.
Çözüldü: RX 580 RDR 2 görüntü bulanıklığı bir de şuna bak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
son olarak bu işe yarayabilir.
yok hocam hiç biri işe yaramıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı