RDR2 nasıl bu kadar iyi?

Hocam RDR2 de emegi gecen bircok önemli kisi firmadan ayrıldı. Ve fragman çok "woke" gibi geldi bana. Fizik ve grafik olarak piyasa standarti belirleyecek bir urun olacaktır ama hikayesi GTAV hikayesini başyapıt gibi gosterecek gibi geliyor.
Ah nerede o hikeyesi başyapıt olan oyunlar. Özene bözene yazarlardı çizerlerdi. Şuan ise tam tersi hızlı bir şekilde önündekini tüketmek ve bir sonrakine geçmek istiyor insanlar. Ne bir düşünme var ne bir hissetme anlama... Kapitalist dünyanın sorunları en basit örneği tiktok gibi uygulamalar veya shorts videolar. Yeter ki sadece zamanımızı sular seller gibi geçirsin. Koskoca bir tüketim toplumu yarattılar. Koskoca kaynak israfı sağladılar. Suları okyanusları toprağı havayı ormanları kirlettiler... Daha çok gider ama girmeyeyim.
0 uğraş ile yapılıyor ne yapılırsa nasıl olsa insanlar satın alır biz de paramızı cebimize koyarız diye düşünüyor şirketler. Ha satın alan insanlar hatasız mı hayır onlarda hatalı. Kaliteli vakit geçirmeyi düşünmüyorlar bile artık insanlar... Her gelen bir öncekini aratıyor.

EA, Ubisoft vb. firmalar rezalet servis oyunları yaparken Rockstar 1 oyuna %100 odak çalışıyor. Bu da onları gayet sevilen bir firma yapıyor.
1712045126048.png

🤔

Oyunu 2 kez bitirdim hala şaşırıyorum. Adamlar nasıl bir iş yaptıysa haritada ne zaman gezintiye çıksam farklı farklı olaylar ve easter Egg'ler buluyorum. Belki hala bulunmayan gizemler bile olabilir. Oyunun grafikleri, fizikleri o kadar iyi ki. Bir NPC'yi vurduğunuz zamanki hissiyatı yani vuruş fiziği size hissettiriyor birini vurduğunuzu. 5 yıllık olmasına rağmen oyun hala taş gibi.

Büyük ihimalle denk gelmişsinizdir ateş ederken zayıf noktalardan birini vurarsanız adam acı çeke çeke ölüyor bunu ilk gördüğümde üzülmüştüm baya :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Büyük ihimalle denk gelmişsinizdir ateş ederken zayıf noktalardan birini vurarsanız adam acı çeke çeke ölüyor bunu ilk gördüğümde üzülmüştüm baya :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu kullandığı mermiyle alakalı. Normal fişeklerini kullansa kafa karpuz gibi patlardı. :)

Eğer ayağını veya herhangi uzvunu pompalıyla patlatırsanız daha kötü bağıra bağıra ölüyo. Boğazından vurursanız da videodaki gibi.

Çoğu kişi şu oyunun hakkını vermeden oynuyor benim gibi hakkını vermeye çalışan oyuncu sayısı gerçekten az. Açık dünyada bulduğum yan hikayeler oyunun ana hikayesinden bile iyi diyebilirim.

Geri
Yukarı