RDR2 oynanmalı mıdır?

Quarinal

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Soru oldukça basit görünüyor biliyorum. Oynayan, videosunu izleyen birçok kişinin kesinlikle önerdiği bir oyundan bahsediyoruz. Ancak durum bende biraz farklı. Benim hikayeli oyunlarla aram çok yok. Neredeyse 15 senedir bilgisayar oyunları oynuyorum ve bu 15 senenin ciddi bir kısmı Knight Online, World of Warcraft gibi MMORPG oyunlarıyla geçti. Adamakıllı oynayıp bitirdiğim tek hikayeli oyun The Witcher 3 diyebilirim. Hatta durumu özetlemem gerekirse Forza Horizon 5 ilk çıktığı zaman (sanırım 1.5 ay önce) Xbox Game Pass aldım ve Forza dışında neredeyse hiç oyun oynamadım. Hellblade'i merak edip yükledim, ilk gün birkaç saat oynadım sonra onu da bıraktım. Xbox Game Pass gibi bir sürü oyunun bedava olduğu bir abonelikte bile sadece bir iki oyunu oynadım. Daha önce Steam'de de EA Play aboneliğim varken sadece Battlefield 5'in Online'daki mükemmel savaş atmosferi için hatırı sayılır süre boyunca oynamıştım. Umarım bu anlattıklarım oyun konusunda ne kadar seçici olduğumu veya yeni oyunlar deneyimlemek konusunda ne kadar çekingen olduğumu özetlemiştir.
Steam'de 50 saat üzeri en çok oynadığım oyunlar: CS:GO, GTA 5 (Çoğunlukla Online), ETS 2, NBA 2K20, The Witcher 3, NBA 2K21, Sea of Thieves.
RDR 2 almam durumunda hikayeli oyun geçmişi çok kısır biri olarak sıkılma ihtimalimi de göze alarak yorum yaparsanız sevinirim.
Not: The Witcher 3'ü ve DLC'lerini oynarken ağzımın suyu akacaktı neredeyse. Hikayesi ciddi anlamda güzel olduğuna inandığım oyunları kesinlikle denemek isterim.

RDR2 yavaş açılan bir oyun ama Witcher 3'ten sıkılmadıysanız RDR'den de sıkılmazsınız kesinlikle.
Teşekkür ederim. Witcher 3'de yavaş açılan bir oyun aslında. İlk 7-8 saati sıkıcı bulup oyunu bırakan çok fazla oyuncu var. Ben de başta bırakmıştım, daha sonra dişimi sıkıp oynadığımda bitmesin diye dua eder olmuştum. Bu akşam RDR 2'yi alıp en kısa zamanda denemeye başlayacağım.

Teşekkür ederim. Witcher 3'de yavaş açılan bir oyun aslında. İlk 7-8 saati sıkıcı bulup oyunu bırakan çok fazla oyuncu var. Ben de başta bırakmıştım, daha sonra dişimi sıkıp oynadığımda bitmesin diye dua eder olmuştum. Bu akşam RDR 2'yi alıp en kısa zamanda denemeye başlayacağım.
Önerim haritada bol bol dolaş ben haritada dolaşarak görevlerden daha fazla zevk almıştım ama kişiden kişiye değişir.

RDR 2 oynanmalı mıdır/oynanmamalı mıdır sorusu tartışmaya kapalıdır. Oynanmalı mı yoksa oynanmalı mı? Bence oynanmalı evet.
Yani evet çok güzel bir oyun olduğu aşikâr ancak soruyu sorma sebebim benim oyun zevkimin çok daha farklı olması. Yine de bu kadar ısrarcı tavsiyelere kulak vereceğim tabiki :)

RDR2 hikayesi bence herkese göre değil biraz tema ile ilgili konvoyluk vahşi batı yavaş yavaş işlenen hikaye oyuna başlaması bile 1 saatten fazla sürüyor yani çocukluğu benim gibi hafta sonu TRT'de vahşi batı filmleri izleyerek geçen nesil için altın değerinde bir eser.

Geri
Yukarı