RDR2 oynarken i5 11400F 100 derece

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar 2 hafta önce İtopya üzerinden sistem topladım. Montajını onlar yaptılar. Bu sistemde i5 11400F işlemcisini kullandım stok fanı ile. Fakat ilk defa bu şekilde işlemciyi zorlayabilecek bir oyun olan RDR2'ye girdim. Bu değerler normal midir? 98-100 derece normal değil gibi sanki. Bir de bu derece aralığındayken bile FPS'nin halen 90-100 arası olması işlemci 100 derece olsa bile 90 altına inmemesi normal mi? Yoksa MSI Afterburner ayarlarım mı yanlış?

Dosya Ekleri

• IMG-1693.jpg
    IMG-1693.jpg
    216,2 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucu bile olsa 100 dereceye çıkmaması gerekiyor. Kasa hava akışının kötü olduğunu veya konumlandırmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Stok soğutucu başarılı değil ama 80-85 dereceyi aşmamalıydı.
Kasa kötü olsa ekran kartı da ısınırdı macun ile alakalı olabilir. Gerçi macun hiç olmayabilir de :)
Stok soğutucu başarılı değil ama 80-85 dereceyi aşmamalıydı.
Buna katılıyorum.

Game Booster g-3309b fakat bu sorun sadece işlemcide var ekran kartım daha iyi sıcaklık değerinde çalışıyor.
Bu arada ThrottleStop programından disable Turbo yaptım RDR2 de denedim sıcaklığım 70'in üstüne çıkmıyor FPS olarak en fazla 5-6 FPS fark etti.

Arkadaşlar 2 hafta önce İtopya üzerinden sistem topladım. Montajını onlar yaptılar. Bu sistemde i5 11400F işlemcisini kullandım stok fanı ile. Fakat ilk defa bu şekilde işlemciyi zorlayabilecek bir oyun olan RDR2'ye girdim. Bu değerler normal midir? 98-100 derece normal değil gibi sanki. Bir de bu derece aralığındayken bile FPS'nin halen 90-100 arası olması işlemci 100 derece olsa bile 90 altına inmemesi normal mi? Yoksa MSI Afterburner ayarlarım mı yanlış?
Bende de oluyordu önceden 5-6 ay önce düzeltmiştim,fanı çıkar tekrar tak tam oturmamıştır kesin.Stok 100 derece oluyordu artık 45-50.

Hocam i5 işlemciler çok kolay ısınıyor kule tipi soğutucu alın.

Geri
Yukarı