RDR2 oynarken PSU yandı

220376

Hectopat
Selam, RDR2 oynarken PC bir anda kapandı ve ne yaptıysam açılmadı, hiç tepki vermedi. Bilgisayarcıya götürdük, 650+80 PSU'nun yandığını söyledi ve anakart PSU giriş yeri de arızalanmış. Şu an 750+80 Power Boost Fury taktık ve sorun çözüldü. Sizce neden yanmış olabilir? Oyunu Ultra ayarlarda oynuyordum. Eski güç kaynağının markası bile yazmıyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20230722_212408.jpg
    IMG_20230722_212408.jpg
    229,1 KB · Görüntüleme: 108
  • IMG_20230722_212411.jpg
    IMG_20230722_212411.jpg
    180,4 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleyen: Moderatör:
Eski güç kaynağı kötüymüş hocam işte. Kalitesiz olduğu için patlamış. Bu da patlar bu arada az para verin yeni PSU alın hocam.

Son düzenleme:
eski güç kaynağının ismi bile yazmadığından dolayı olabilir

Son düzenleme:
Selam, RDR2 oynarken PC bir anda kapandı ve ne yaptıysam açılmadı, hiç tepki vermedi. Bilgisayarcıya götürdük, 650+80 PSU'nun yandığını söyledi ve anakart PSU giriş yeri de arızalanmış. Şu an 750+80 Power Boost Fury taktık ve sorun çözüldü. Sizce neden yanmış olabilir? Oyunu Ultra ayarlarda oynuyordum. Eski güç kaynağının markası bile yazmıyordu.

Markasının bile yazmamasından kaynaklanıyor, kasanın içinde gelen PSU ise no name en ucuz saçma sapan ürün takılıyor genelde .

Kalitesiz olduğundan hocam. Şu an satın aldığınızda kalitesiz bir PSU umarım aynı sorunu tekrar yaşamazsınız.

Düşük kaliteli veya güvenilir olmayan çakma kullanmış olabilirsin

Aşırı güç tüketmişşindir

Elektirik dalgaları veya gerilim düşmeleri

Aşırı ısınma

Zaten muhtemelen dandik bir PSU'dur

Geri
Yukarı