RDR2 R5 3500X sıcaklığı 80-87 derecede normal mi?

mr_wicKy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ANAKART:B450 s2h Dragon
RAM:8x2 XPG 3000mhz
İŞLEMCİ:Ryzen 5 3500X
EKRAN KARTI:GTX 1660S GİGABYTE
1660S 3 fanlı ekran kartım ve R5 3500X işlemcim var. Bu zamana kadar tüm oyunlarda beni memnun etti ve iyi performans sağladılar. Hala iyi performans veriyorlar fakat sıcaklık değerine bakmak istedim ve 87 dereceye kadar işlemci sıcaklığımın çıktığını gördüm. Yaklaşık 280 dakikadır en yüksek ayarlarda RDR2 oynuyorum, kasma, donma ve takılma yok fakat ısındığını fark ettiğimde işlemci sıcaklığını görme uygulaması indirdim ve 87 dereceye kadar çıktığımı gösterdi. Sizce bu durum normal mi anormal mi?
GPU sıcaklığım: 56 derece.
CPU sıcaklığım: 80-87 derece arası.

1688649030387.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süredir bakım yapmadıysanız hava soğutmaysa fan temizliği ve işlemcinin macun temizliğini yapmanızı tavsiye ederim 87 derece bence yüksek, bakım veya havalandırma desteği gerekiyor.

87 sorun çıkarmaz (kısmen) ama 90ları görmeye başlayınca temizlik ve termal macun yenilemesi yapılabilir. Termal macun biraz zahmetli tozları almak ise kolay bence bi temizlik iyi olur

Mümkünse HWInfo'dan bakar mısınız? Core Temp hatalı gösterebiliyor, 87 oldukça yüksek bu arada.

Mümkünse HWInfo'dan bakar mısınız? Core Temp hatalı gösterebiliyor, 87 oldukça yüksek bu arada.
87 sorun çıkarmaz (kısmen) ama 90ları görmeye başlayınca temizlik ve termal macun yenilemesi yapılabilir. Termal macun biraz zahmetli tozları almak ise kolay bence bi temizlik iyi olur
Uzun bir süredir bakım yapmadıysanız hava soğutmaysa fan temizliği ve işlemcinin macun temizliğini yapmanızı tavsiye ederim 87 derece bence yüksek, bakım veya havalandırma desteği gerekiyor.
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Termal macun yapalı 1 sene olmuştur fakat fan temizliğini yeni yaptım. Termal macun kullanımının çok zahmetli ve riskli olduğunu düşünüyorum. Sizce hiç yapmamış birinini (benim) yapmasında sakınca olur mu? Önerebileceğiniz macun var mı?

Aynı işlemci bende de var. Hiçbir zaman o ısıları görmedim, stok soğutucuda dahil. Bir şeyler normal değil bence. Hava akışı kötü desen bu sefer ekran kartı buz gibi çalışıyor adeta. İşlemcinin soğutucusunda ya da macunda sorun olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Termal macun yapalı 1 sene olmuştur fakat fan temizliğini yeni yaptım. Termal macun kullanımının çok zahmetli ve riskli olduğunu düşünüyorum. Sizce hiç yapmamış birinini (benim) yapmasında sakınca olur mu? Önerebileceğiniz macun var mı?
Bende hiç yapmamıştım bir gün oyun oynarken sıcaklığın 90 ları gördüğünü görünce kafama dank etti açtım kasayı komple fanları tek tek söktüm, fanları sökünce L şeklinde bir toz birikintisi gördüm onları temizledim şu an sıcaklık 70i geçmiyor. Eğer eliniz yatkınsa bence youtubedan video açarak ( aynı kasa olmalı ) yapabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı