RDR2 "Running low on video memory" hatası

adem009

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an RDR2 oynarken sol üstte bu uyarı ile karşılaştım. Biraz araştırdım sonuç alamadım. Neden kaynaklı oluyor bu uyarı?

IMG_20221205_225927.jpg

Arkadaşlar şu an RDR2 oynarken sol üstte bu uyarı ile karşılaştım. Biraz araştırdım sonuç alamadım. Neden kaynaklı oluyor bu uyarı?

Eki Görüntüle 1594646

Oyun düşük VRAM'le çalışıyor. Laptopsa büyük ihtimal APU'yu kullanıyor. Ekran kartı varsa oyun ayarlarından ekran kartını yapmanız lazım.

Ekran kartı belleği limitine ulaştığında oluyor. Ekran kartı belleğini kullanan başka uygulama varsa kapatmanı yoksa FPS kaybı olmaması için grafikleri düşürmeni istiyor.

Oyun düşük VRAM'le çalışıyor. Laptopsa büyük ihtimal APU'yu kullanıyor. Ekran kartı varsa oyun ayarlarından ekran kartını yapmanız lazım.
Bilgisayarım masaüstü ekran kartım 2060 fakat grafik ayarlarında öyle bir ayar bulamadım.

Ekran kartı belleği limitine ulaştığında oluyor. Ekran kartı belleğini kullanan başka uygulama varsa kapatmanı yoksa FPS kaybı olmaması için grafikleri düşürmeni istiyor.
Anladım yani grafik ayarlarını düşürünce ekran kartında ki yükte azalacağı için uyarı vermeyecek anladığım kadarıyla

Bilgisayarım masaüstü ekran kartım 2060 fakat grafik ayarlarında öyle bir ayar bulamadım.

Anladım yani grafik ayarlarını düşürünce ekran kartında ki yükte azalacağı için uyarı vermeyecek anladığım kadarıyla.

Evet. Masaüstüyse dediğim ayarı yapamazsınız zaten. Grafik ayarlarına girin sol üsste orada kaç GB olduğu yazar ekran kartının onun altındada RDR2'nin kaç kullandığını onun altındada diğer uygulamaların kaç VRAM kullandığı gözükür ona göre düşürürsünüz.

Evet. Masaüstüyse dediğim ayarı yapamazsınız zaten. Grafik ayarlarına girin sol üsste orada kaç GB olduğu yazar ekran kartının onun altındada RDR2'nin kaç kullandığını onun altındada diğer uygulamaların kaç VRAM kullandığı gözükür ona göre düşürürsünüz.
Evet 6143 Mbnin 5090lık kısmını kullanıyormuş grafikleri düşürünce 4000 altına düşürdüm yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Steam ve çoğu yabancı forumda sorunun son güncellemeden (Eylül 2022) sonra ortaya çıktığı yazıyor.
Çözüm olarak grafik ayarlarından > gelişmiş > API> Vulkan'ı DX12 olarak değiştirmek önerilmiş ve çoğu kişi çözüm olarak kabul etmiş.

Bayağıdır oynamaya vaktim olmadığı için 2 gündür aynı sorunu bende yaşıyorum. Grafik kalitesini düşürmek işe yaramıyor. Akşam çözümü deneyeceğim.

Geri
Yukarı