RDR2 RX6600 oyunda takılıyor

İşletim sistemi
Windows 11

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
RAM
Corsair Vengeance LPX 2x8GB
Ekran kartı
Gigabyte RX6600 Eagle 8GB
Anakart
MSI B660M Bazooka
İşlemci
Intel 12400F
Oyunu en yüksek ayarlarda 70 FPS civarı oynuyorum fakat bir süre sonra drop yemeye başlıyorum. Kontrol ettiğimde herhangi bir darboğaz yok, ekran kartı kullanımı dalgalanmıyor. Sadece 8 GB VRAM'in tamamını kullanıyor gözüküyor, acaba bundan olabilir mi?

Ekran kartı sürücüsü olarak yayınlanan son WHQL sürümünü kullanıyorum.

Oyunu en yüksek ayarlarda 70 FPS civarı oynuyorum fakat bir süre sonra drop yemeye başlıyorum. Kontrol ettiğimde herhangi bir darboğaz yok, ekran kartı kullanımı dalgalanmıyor. Sadece 8 GB VRAM'in tamamını kullanıyor gözüküyor, acaba bundan olabilir mi?

Tamamını kullanıyorsan olabilir ama bende 3070 kullanicısıyim ondada ani droplar bolge bölge yada cok hızlı giderken bazen biyere çarptiğinda oluyor oyunla alakalı

Tamamını kullanıyorsan olabilir ama bende 3070 kullanicısıyim ondada ani droplar bolge bölge yada cok hızlı giderken bazen biyere çarptiğinda oluyor oyunla alakalı
Bende bir noktaya kadar olmuyor, her yerde akıcıyken bir noktadan sonra tamamen dropa düşüyor. FPS düşmüyor ama sadece drop oluyor.
VRAM sınıra dayanmış. Ayarları düşürüp tekrar deneyin.
Bir noktaya kadar VRAM sınıra dayanmışken bir kaç saat akıcı devam ettikten sonra bu olmaya başlıyor. Drop yaşamadığım başlangıç durumunda da VRAM full hep.

Suya yaklaştığında mı oluyor bu? Water Physics ayarından olabilir belki.

Bende bir noktaya kadar olmuyor, her yerde akıcıyken bir noktadan sonra tamamen dropa düşüyor. FPS düşmüyor ama sadece drop oluyor.

Bir noktaya kadar VRAM sınıra dayanmışken bir kaç saat akıcı devam ettikten sonra bu olmaya başlıyor. Drop yaşamadığım başlangıç durumunda da VRAM full hep.
Vram de yetmediği yerde ramden kullanacak ama mevcut ramler vram kadar hızlı yetişemediğinden birsure sonra vramde sınırda olduğu icin ısıncak ısıncak sonra bu soylediğiniz sonuçlar ortaya çikcak ayarlardan textureyi ultra değilde high yapın birşey kaybetmessiniz
Bendede aynı sorun droplar oyunda oluyor.
Birde birşey diycem vram hep full demissiniz ayarlsri dusurdugunuzdede ayni sorun varmı

Klasik AMD işte NVIDIA al keyfine bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vram de yetmediği yerde ramden kullanacak ama mevcut ramler vram kadar hızlı yetişemediğinden birsure sonra vramde sınırda olduğu icin ısıncak ısıncak sonra bu soylediğiniz sonuçlar ortaya çikcak ayarlardan textureyi ultra değilde high yapın birşey kaybetmessiniz
Bendede aynı sorun droplar oyunda oluyor.
Birde birşey diycem vram hep full demissiniz ayarlsri dusurdugunuzdede ayni sorun varmı
Yok ayarları düşürünce düşüyordur mutlaka. Ekran kartımı yeni güncelledim bu yüzden RDR2'yi uzun süreler oyanama fırsatım olmamıştı bir kaç gündür oynuyorum bir süre sonra dropa girmesi garip geldi bana. Isınma falanda yok 70 civarı geziyor kart. Acaba ayarları düşürmeden çözebilir miyim diye konu açmak istedim çünkü bir kaç saat normal gidip tüm değerler aynıyken sonradan patlaması garip geldi.
Klasik AMD işte NVIDIA al keyfine bak.
Nvidia alamam çünkü profesyonel amaçlar için Hackintosh kullanıyorum, özellikle Hackintosh'ta çalışacak uyumlu mimariye sahip bir kart olduğu için kartı yeni satın aldım.
Oyunu SSD'ye değil sabit diske kurduysan özellikle kasabalarda takılma yaşayabilirsin. Sisteminde SSD varsa oyunu SSD'ye taşı.
Oyun M2 SSD'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı