RDR2 "unknown error ffff" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ElderAssassin

Centipat
RAM
Kingston 8x2 16gb 3600MHz cl17.
Ekran kartı
ROG STRIX RX 6750 XT.
Anakart
MSI B550-A PRO.
İşlemci
R5 5600.
Bu hata gerçekten canımı sıkmaya başladı, oyun 1,5 - 2 saatte bir modlu ve modsuz fark etmeksizin aynı hatayı verip duruyor Online'da iken de dahil. İnternetteki çözümlerin çoğunu denedim ama işe yaramadı, aynı sorunu yaşayıp başka bir çözüm bulabilen var mı? Artık bu sorunun donanımdan kaynaklandığını düşünmeye başladım.
Oyun, 980 Pro M.2 SSD'ye kurulu.
Not: Oyun Steam'den alınma, tüm sürücüler güncel ve ısınma problemi yok.
images.png

Son düzenleme:
Formatla falan alakası yok bu sorun çözümleri şunları dene DirectX yerine vulkana al ya da Vulkan yerine DirectX al kulaklık USB takılıysa çıkart hepsini sonra geri tak driver güncelle bu sorun Rockstar tarafından bilinmekte ve herkes yaşamakta senlik durum yok.

Oyunu silip tekrar yükleyin derim o da olmazsa format en iyi çözüm.
Hocam format yeni attım zaten, Oyunu silip baştan kurmanın işe yarayacağını pek sanmıyorum ama düzelmezse genede deneyeceğim.
Formatla falan alakası yok bu sorun çözümleri şunları dene DirectX yerine vulkana al ya da Vulkan yerine DirectX al kulaklık USB takılıysa çıkart hepsini sonra geri tak driver güncelle bu sorun Rockstar tarafından bilinmekte ve herkes yaşamakta senlik durum yok.
Hocam Vulkan'dan Directx e geçmeyi denedim gene 1-2 saat sonra aynı hatayı veriyor, kulaklıkla veya kullandığım USB cihazlarıyla filan ilgiliymiş gibi gelmedi bana, bu arada BiOS'dan SAM (Smart Access Memory) ayarını açtığımdan beri oyunda vram kullanımı gittikçe %100'ü buluyor ondan kaynaklandığını düşünmeye başladım bu ayarda sanırım oyunda optimizasyon sorunu meydana geliyor, o ayarı kapatıp deneyeceğim birde.

Hocam format yeni attım zaten, oyunu silip baştan kurmanın işe yarayacağını pek sanmıyorum ama düzelmezse gene de deneyeceğim.

Hocam Vulkan'dan DirectX'e geçmeyi denedim gene 1-2 saat sonra aynı hatayı veriyor, kulaklıkla veya kullandığım USB cihazlarıyla filan ilgiliymiş gibi gelmedi bana, bu arada BIOS'tan sam (Smart Access Memory) ayarını açtığımdan beri oyunda VRAM kullanımı gittikçe %100'ü buluyor ondan kaynaklandığını düşünmeye başladım bu ayarda sanırım oyunda optimizasyon sorunu meydana geliyor, o ayarı kapatıp deneyeceğim bir de.

Bu hatanın çok nedeni var ama Rockstar'ın açıklaması kulaklık jak girişlerinden kaynaklı olması çıkartıp takın diyorlardı çoğu kişi böyle çözmüş sorunu ayrıca hilecilerde bu sorunu tetikliyor aklıma başka yöntem gelmiyor formatla bir alakası yok kısaca çünkü ara ara gene bu hatayı alacaksınız.

Herşeyi denedim dediği için son çözüm olarak önerdim. Umarım çözebilir.

Geri
Yukarı