RDR2'de bayıltılan adamın uyanmaması

Deathstrooke

Hectopat
Makaleler
1
Bugün Red Dead Redemption 2'de serbest takılmak istedim. Ve aklıma saçma ama mantıklı bir şey geldi. Acaba dışarıdan birisini yakalayıp elini kolunu bağlayıp bayıltıp başında ayılmasını beklersem ne olur diye düşündüm. Biliyorum fazlasıyla saçma fakat oyunda her detaya kadar dikkat etmişler, buna dikkat edilmiş mi diye merak ettim.

Gittim birisini bulup bayılttım ve ellerini kollarını bağlayıp 5-10 dakika arası başında bekledim ve ayılmadı. Ardından aklıma kamp yapıp 24 saat boyunca uyuyup uyanacak mı diye test etmek geldi. Kamp yapmak için bir alan buldum, adamı kampın başına koyup uyudum ve karakter uyandıktan sonra adam hala ayılmamıştı. Bayağı şaşırmıştım, çünkü her şeyin en küçük detayına kadar dikkat etmişler ama bunu görmezden gelmişler sanırım. Başka uyandırma yolları olabilir, hatta bir tane kendim buldum. Bayılttığınız insanı sırtınıza alıp bir suya bırakıyorsunuz, aradan 10 saniye geçince ayılıp çırpınmaya başlıyor. Başka uyandırma yolları varsa yazarsanız güzel olur merak ettim :D

Not: Bu tabii ki oyun zevkinize etki etmez, sadece saçma fakat mantıklı bir deneydi. Her şeyi düşünmüşler ama bunu düşünememişler, şaşırdım cidden. Yoksa tekrar diyorum oyun zevkinize tabii ki etki etmez. Red Dead Redemption 2 hala mükemmel bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazıları uyanıyor, bazıları uyanmıyor. Ek olarak, silahınızı çıkardığınızda ortaya çıkan beyaz noktayı adamın üstüne getirin. Kırmızı oluyorsa bayılmıştır ama uyanmıyordur. Beyaz ise veya grileştiyse ölmüştür.
Bir örnek vereyim kendi denediğim. Adamları halatla bağlayıp, kafasını sıyıracak şekilde ateş ediyorum bilerek. Yüzlerini dönemiyorlar ama hissedebiliyorlar. Yanlarından geçen mermiyi hissedebildikleri belli. İrkiliyorlar çünkü.
Şahsen, detay konusunda beni hayal kırıklığına uğrattığı yer sayısı 1-2 kereyi geçmez.
"Bu da olsaymış iyiymiş" dediğim yerler az da olsa var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Saniye ayarlı. Attığım RDR1 detayı RDR2'de yok mesela.
Böyle ufak şeyler işte. Olsaymış daha iyi olurmuş tabii ki.

Ek olarak, silahınızı çıkardığınızda ortaya çıkan beyaz noktayı adamın üstüne getirin. Kırmızı oluyorsa bayılmıştır.

Bunu biliyordum zaten yine de teşekkürler. Oyun zaten her detaya dikkat etmiş. 24 saat başında kamp yaptığım bir adamın sabaha uyanmaması şaşırttı beni :) ama bu hiçbir şeyi değiştirmez, oyun hala mükemmel bir oyun. Ama aynen sizin de dediğiniz gibi keşke olsaymış dediğimiz şeyler var. Mesela konuda bahsettiğim olay keşke olsaymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı