RDR2'nin anlatıldığı kadar güzel olmaması

Oyun zaten overrated puanlarına falan aldanmayın. Açın yabancı forumlarda bakın, overrated olduğunu söyleyen çok kişi var.

Mekanikler hantal, vuruş hissi bu tür bir oyunda çok iyi olması gerekirken değil, texture kalitesi en yüksekte bile düşük.

Texture konusunda çok haklısınız. Oyunun grafikleri acayip iyi ışıklandırma muazzam fakat iş texture a gelince çok dandik gözüküyor. Rockstar'ın ışıklandırmayı bu kadar iyi yapıp texturelara uğraşmaması çok saçma geliyor.

İşte o gezip dolaşma kısmı benim bahsettiğim şey. Ben açık dünya oyunlarında hikayeden çok açık dünyayı oynayan birisiyim açık dünyada yapılabilecek her şeyi yapıyorum. RDR2 de ise açık dünya bana zevk veremedi bunlardan en büyük sebepte şu düşük onur ve yüksek onur mantığı. Ben oyunun yüksek onur sonunu oynamak istiyorum ama önüme geleni de vurasım var, oyunun bütün mekaniklerini denemek istiyorum, oyunun beni bu yönden kısıtlaması beni biraz oyundan uzaklaştırdı.
Dediğim gibi tamamen zevkinizle ilgili bir olay. Aslında 9-10 saat oyunun başı demek, yani henüz bir karar vermeniz için erken diyebiliriz. Ben ilk başlarda görev yapmaya dalmıştım, fakat daha sonraları hazine bulma, en iyi atları yakalama, gizli yerler/kişiler vs. olduğunu öğrendim. Haritanın kalan kısmı da görev yapıp açılmaya başladıkça daha güzel yerler ve görevler ortaya çıkmaya başladı.

Ayrıca bu onur seviyesini çok yüksek tutmanıza gerek yok, bounty görevleri veya para karşılığında hırsızlık da yapabilirsiniz. Bence erken davranmayın derim fakat yine de siz bilirsiniz.

Linkteki haritada yardımcı olması adına neyin nerede olduğunu bulabilirsiniz: https://rdr2map.com

Bu konu sürekli açılıyor, herkes de hemen hemen aynı şeylerden yakınıyor. Karakter hantal, iyi sonla bitirmek için açık dünyada hiçbir şey yapamıyorum, oyun simülasyon gibi, at sürmek sıkıyor. Ve herkes bu şikayetlerinde haklı da. Çünkü sonuçta bu bir oyun, herkes beğenecek diye bir kaide yok.

Bu oyunda, bana kalırsa, rockstarın başardığı en önemli iş, oyunun dünyasıyla bağ kurdurabilmek. Karakterlerle, çeteyle bağ kurmak hiç zor değil, çünkü bunun için yazılmışlar. Atınızla bile bağ kurmanız, oyunun ilerleyen saatlerinde anlayacağınız şekilde, yine benim fikrimce, önemli. Bir de oyunu speedrunner gibi oynamaya çalışırsanız yorması normal. At sürmeyi sevemediyseniz çileye döner. Chapterlar arasında bir süre sınırlamanız yok. Gezin dolaşın, avlanıp balık tutmayı deneyin. Yine de eğer size göre değilse size göre değildir, yapacak bir şey yok. Takılmayın bu kadar.

Geri
Yukarı