Çözüldü RDR2'ye nasıl mod kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Oyundaki hasar verdiğinizde ekrana çıkan Hitmarkerlar'dan kurtulmak istiyorum. Hitmarker'ları kaldıracağım modu buldum fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
İlk önce Lenny's Mod Loader aracını kurmanız gerek modu oyuna tanıtmak için:
Lenny's Mod Loader

İlk önce Lenny's Mod Loader'ı silmeyeceğiniz bir yere kaydedin sonrasında içinde bulunan 'ModLoader' isminde ki dosyanın içinde bulunan herşeyi RDR2'nin bulunduğu yere atın.

Sonra oyunun içindeki lml dosyasının içine stream dosyasını oluşturun yeni klasör oluşturduktan sonra lml dosyasının içine oluşturduğunuz klasörün ismini stream olarak değiştirin.

En sonda ise lml/stream dosyasına hud_reticle.gfx dosyasını atın ve Lenny's Mod Loader ismindeki en başta ayıkladığınız dosyayı açın orada Mod Manager var onun içindeki exe dosyasını yönetici olarak açın, evet exe'yi yönetici olarak açmanız gerek kesinlikle normal şekilde açmayın. Bir defa exe'yi yönetici olarak açtıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Not: Bu durum her mod kurulumunda neredeyse geçerlidir yani eğer bir mod lml (Lenny's Mod Loader) gerektiyorsa %90 bu şekilde kurulur geriye kalan %10'luk kısmın kurulumu başka şekilde. Mesela No Hair Growth modunu kurarken stream dosyasına değil direkt lml dosyasına atın ve yazımda bahsettiğim exe'yi yönetici olarak bir defa açın ve oyuna giriş yapın. İşlem tamamdır. Birde script hook gerektiren modlar oluyor onların kurulumu bir tık farklı onuda belirteyim.
Selamlar, geç cevap verdiğim için kusura bakmayın neyse hud_reticle.gfx dosyası No Hitmarkers moduna ait yani o modu indirirseniz içinden çıkacak olan dosyada görebilirsiniz hud_reticle.gfx isimli dosyayı. Ayrıca vestigia modunu dediğim şekilde kurabilirsiniz bir daha anlatmaya çalışayım ilk önce Google'da Lenny's Mod Loader'ı aratın rdr2mods şeklinde bir sitede olacak bu lml(Lenny's Mod Loader) indirin bu mod manager aracını sonrasında silmeyeceğiniz bir yere atın mesela harici diskimde benim bu dediğim araç. Bu araç/mod oyuna tanıtmak için gerekli lml'yi klasöre çıkartın ardından bu çıkardığınız dosyanın içinde ki ModLoader dosyasının içindeki herşeyi oyunun kurulu ana dizine atın. Bundan sonra ki işlemlerde benzer şekilde olacak detaylı anlatmak gerekirse vestigia modunun içindeki dosyaları(lml, rdr2-translator.asi, rdr2-translator.xml) direk oyunun kurulu olduğu yere atın son olarak Alexander Blade'in Script Hook for RDR2 şeklinde bir modu var bunu da oyunun kurulduğu yere attıktan sonra Lenny's Mod Loader'ı klasöre çıkarttığınız yere gidin ve yönetici olarak Mod Manager'ın içindeki ModManager.UI.exe'sini çalıştırın ve oyuna girebilirsiniz. Eğer dediklerimi doğru yaptıysanız modun sorunsuz çalışması lazım bunu da ekliyim.

Alexander Blade'in Script Hook for RDR2 şeklinde bir script hook dosyası var bu dosyalar oyuna trainer ve bazı modları çalıştırmak için asi loader denilen bir 'yükleyici' şeklinde dosyalar oluyor. Daha detaylı şöyle anlatayım:
dinput8.dll dosyası asi loader dediğim bazı modları çalıştırmak için kullanılan dll dosyası.
NativeTrainer.asi bahsettiğim gibi diğer oyunlarda ki trainer oluyor yani Arthur Morgan hikayenin baş karakteri yerine bir başka karakterle oynayabiliyorsunuz tabii yanılmıyorsam Arthur Morgan'ın sesi oluyor veya sınırsız can, para vs. ekleyebiliyorsunuz oyundaki karaktere.
ScriptHookRDR2.dll ise yine birçok mod için gerekli, modun ihtiyaç duyduğu bir dll dosyası.
Kusura bakma scripthook konusunda hiçbir şey anlamadım. Onun gerektiği modları tam olarak nasıl kurmamız gerekiyor?

Kusura bakma scripthook konusunda hiçbir şey anlamadım. Onun gerektiği modları tam olarak nasıl kurmamız gerekiyor?
Onun gerektiği modlar Nexus'ta yazar mesela Red Dead Freecam modunu kurmak isterseniz gerekli modlar (Requirements) kısmında Scripthook şeklinde diye belirtir ona göre indirirsiniz.

İlk önce Lenny's Mod Loader aracını kurmanız gerek modu oyuna tanıtmak için:
Lenny's Mod Loader

İlk önce Lenny's Mod Loader'ı silmeyeceğiniz bir yere kaydedin sonrasında içinde bulunan 'ModLoader' isminde ki dosyanın içinde bulunan herşeyi RDR2'nin bulunduğu yere atın.

Sonra oyunun içindeki lml dosyasının içine stream dosyasını oluşturun yeni klasör oluşturduktan sonra lml dosyasının içine oluşturduğunuz klasörün ismini stream olarak değiştirin.

En sonda ise lml/stream dosyasına hud_reticle.gfx dosyasını atın ve Lenny's Mod Loader ismindeki en başta ayıkladığınız dosyayı açın orada Mod Manager var onun içindeki exe dosyasını yönetici olarak açın, evet exe'yi yönetici olarak açmanız gerek kesinlikle normal şekilde açmayın. Bir defa exe'yi yönetici olarak açtıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Not: Bu durum her mod kurulumunda neredeyse geçerlidir yani eğer bir mod lml (Lenny's Mod Loader) gerektiyorsa %90 bu şekilde kurulur geriye kalan %10'luk kısmın kurulumu başka şekilde. Mesela No Hair Growth modunu kurarken stream dosyasına değil direkt lml dosyasına atın ve yazımda bahsettiğim exe'yi yönetici olarak bir defa açın ve oyuna giriş yapın. İşlem tamamdır. Birde script hook gerektiren modlar oluyor onların kurulumu bir tık farklı onuda belirteyim.
Dostum öncelikle çok teşekkür ederim yardımın için, şuanda Realistic Combat Overhaul kurmaya çalışıyorum ancak dosyayı direkt olarak lml dosyasının içine bıraktığımda herhangi bir şekilde çalıştıramadım. Overhaul modlarının nasıl kurulduğunu anlatabilirsen çok sevinirim.

Dostum öncelikle çok teşekkür ederim yardımın için, şuanda Realistic Combat Overhaul kurmaya çalışıyorum ancak dosyayı direkt olarak lml dosyasının içine bıraktığımda herhangi bir şekilde çalıştıramadım. Overhaul modlarının nasıl kurulduğunu anlatabilirsen çok sevinirim.
Rica ederim. Ayrıca lml klasörüne Realistic Combat Overhaul modunu bırakın yine fakat sonda dediğim gibi ModManager.UI.exe'yi çalıştırın eğer mod son sürümlerle uyumluysa zaten direkt çalışır. ModManager.UI.exe'yi de Lenny's Mod Manager'ın içindeki ModManager klasörünün içinde bulabilirsiniz.

Not: ModManagerUI.exe'yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa modlar çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı