Shader mod nasıl kurulur?

Mod değil, indirdiğiniz dosyayı texture pack yükler gibi direkt olarak shaderpacks klasörüne sürüklemelisiniz diye hatırlıyorum. Shaders'e video settings'in altından ulaşabileceğiniz gibi %appdata% üzerinden de bulabilirsiniz.

Belirtmeyi unutmuşum, Optifine kurmayı unutmayın. Zaten çok basit, dosyayı açtıktan sonra otomatik olarak konumu buluyor ve install demeniz gerekli.

İlk önce kurulu değilse istediğin bir sürümün Optifine versiyonunu kur. Sonra versiyonuna uygum shader indirmen lazım. Ardından oyuna girince Ayarlar>Video Ayarları>Gölgeler yerine girip Klasörü Aç'a tıkla. İndirdiğin dosyayı buraya at. Ekranda dosyanın adı gelecek. Ona tıkla ve Tamam'a bas. Shader Pack'in kurulmuş oluyor.

Son düzenleme:
Mod değil, indirdiğiniz dosyayı texture pack yükler gibi direkt olarak shaderpacks klasörüne sürüklemelisiniz diye hatırlıyorum. Shaders'e video Settings'in altından ulaşabileceğiniz gibi %appdata% üzerinden de bulabilirsiniz.

Belirtmeyi unutmuşum, OptiFine kurmayı unutmayın. Zaten çok basit, dosyayı açtıktan sonra otomatik olarak konumu buluyor ve install demeniz gerekli.

İlk önce kurulu değilse istediğin bir sürümün OptiFine versiyonunu kur. Sonra versiyonuna uygum shader indirmen lazım. Ardından oyuna girince ayarlar>video ayarları>gölge paketleri yerine girip klasörü aç'a tıkla. İndirdiğin dosyayı buraya at. Ekranda dosyanın adı gelecek. Ona tıkla ve Tamam'a bas. Shader Pack'in kurulmuş oluyor.

Ben OptiFine'yi kurdum ama. Minecraft klasöründe shader ile ilgili bir klasör açılmadı.

Ben shader mod u indirdikten sonra nereye atacağım?

YouTube videolarından bir şey anlamadım. Nasıl yapacağım, ne indireceğim bilemedim.

Bana göre bu arkadaş gayet iyi göstermiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.16.5 en son sürüm. Bu sürüme uygun shader önerir misin?
Eğer isterseniz DCden beni ekleyin, yarın PCye geçip size bendeki shaderları atarım
• Sildurs Vibrant Shaders Extreme VL
• Sildurs Vibrant Shaders Extreme
• Sildurs Vibrant Shaders High
• Sildurs Vibrant Shaders Medium
• Voyager 1.16+
• Seus Renewed
• BSL 7.2

Geri
Yukarı