Çözüldü React ile resim optimizasyonunu nasıl yaparım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
1920x1080 resimler kullanıyorum. Resim boyutları 1-3MB arası değişiyor. Benim internetim hızlı olduğu için çok sorun yaşamadım ama telefonda mesela biraz geç geliyor. Bunu daha optimize şekilde nasıl yaparım?

Mesela Instagram da tak diye resimler geliyor. Veya dizi film sitelerinde de bu ön resimler tak diye yükleniyor.

> 3G Fast görüntüsü böyle geliyor.
> UseEffect kullanmadım, veriyi useEffect için de alsam daha mı doğru olur?
1674068770908.png

Çözüm
Hocam next.js ile eklediğimiz fotoğraflarda net bir width ve height değerleri vermemiz gerekiyordu değil mi?
Otomatik ayarlıyor diye biliyorum. Bu arada sorununuz çözüldü mü?

Edit: "Next.js will automatically determine the width and height of your image based on the imported file". Evet otomatik ayarlıyormuş.
TinyPNG ve react-optimized-image npm paketini kullanmayı deneyebilirsiniz. Next.js üzerinde halihazırda resim optimizasyonu var.

TinyPNG ve react-optimized-image NPM paketini kullanmayı deneyebilirsiniz. Next.js üzerinde halihazırda resim optimizasyonu var.

Hocam next.js ile eklediğimiz fotoğraflarda net bir width ve height değerleri vermemiz gerekiyordu değil mi?

Edit: "Next.js will automatically determine the width and height of your image based on the imported file". Evet otomatik ayarlıyormuş.

Çözüm

Next JS ile uğraşmadım hocam.

Attığınız React-optimized-image'i de çalıştıramadım. Ama dosya boyutlarını küçültünce sorun bir nebzede olsa çözüldü. Şimdi loading ekran yapınca her şey düzelir diye düşünüyorum. Sayfa hızlı geliyor. Resimler bir tık geç geldiği için tek tek yüklenmesinin görülmesi hoş olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı