Çözüldü React ile slider nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Herkese selam.
Netflix vb sitelerde olan, bir kategori altındaki filmlerin 1 satırda listelenip kayması konusunu nasıl yapabilirim?
Bir de performans açısından site yüklenirken resimler yüklenmiyormuş. Sadece gördüğüm kısımlar için resim yüklenmesi yaparsak çok daha iyi olurmuş. Biraz araştırdım sanıyorum lazy load adında kütüphane ile yapılıyor. Ama bu SLI'de mantığını hiç yapamadım. Yardımcı olursanız fikir verirseniz çok sevinirim.
Bazı yerlerde de bu lazy Load'ın gereksiz olduğunu okumuştum. Resimler yüklüyor ama Opacity'sini 0 yapıp tekrar açıyor diyenler vardı.

1694646534755.png

@oynozan @RaSGooL hocalarım yardımcı olursanız sevinirim. Konuyu biraz geç açtım rahatsız ettiysem kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kütüphaneyi kullanabilirsin.

Hocam çok sağolun işime yaradı teşekkürler.

Peki ben bunu kendim yapmak istersem nasıl yapabilirim?

Mülakatlarda veya şunu kendin yaz dediklerimde bir slider yapabileceğimi düşünmüyorum.

Mülakatlarda veya şunu kendin yaz dediklerimde bir slider yapabileceğimi düşünmüyorum.
Carousel olarak geçiyor bu dediğiniz. Google'dan react carousel example şeklinde aratıp Github'dan kütüphanelerin vs. kodlarını inceleyebilirsin.

Anlamadığınız yerlerde yardımcı oluruz. Konu açabilirsiniz.

Son düzenleme:

Arkadaş güzel bir cevap vermiş zaten, react carousel şeklinde aratıp Codepen örneklerini inceleyebilirsiniz. Alternatif olarak Owl Carousel kütüphanesine de göz atabilirsiniz ben şahsen onu kullanıyorum.

Arkadaş güzel bir cevap vermiş zaten, react carousel şeklinde aratıp Codepen örneklerini inceleyebilirsiniz. Alternatif olarak Owl Carousel kütüphanesine de göz atabilirsiniz ben şahsen onu kullanıyorum.

Hocam peki bu carousel içinde gelen owl paketinde. Sağ ve sola kaydırma butonlarına nasıl müdahale edebilirim?

Slick ile biraz uğraştım. Çözemedim. Video izleyerek çözücem şuan biraz yoruldum. Eğer sizin paket kolaysa onada geçebilirim.

Yapmak istediğim, Son elemana geldiğinde next buton'u gözükmesin. İlk elemandaykende prev buton'u gözükmesin istiyorum.

1694707526951.png

Koda bakmak isterseniz. Tailwind bağlayamadığım için biraz fazla renksiz oldu. Beyaz kısımda kaldığı için butonlarda gözükmüyor. prev ve next olarak harici butonlar oluşturdum bunlara css olarak müdahale edebiliyorum çalışıyorda ama son elemana geldiğinde gözükmesin veya ilk elemandayken gözükmesin gibi müdahalelerde bulunamadım.

Son düzenleme:
Hocam peki bu carousel içinde gelen owl paketinde. Sağ ve sola kaydırma butonlarına nasıl müdahale edebilirim?

Slick ile biraz uğraştım. Çözemedim. Video izleyerek çözücem şuan biraz yoruldum. Eğer sizin paket kolaysa onada geçebilirim.

Yapmak istediğim, Son elemana geldiğinde next buton'u gözükmesin. İlk elemandaykende prev buton'u gözükmesin istiyorum.

Eki Görüntüle 1943821

Koda bakmak isterseniz. Tailwind bağlayamadığım için biraz fazla renksiz oldu. Beyaz kısımda kaldığı için butonlarda gözükmüyor. prev ve next olarak harici butonlar oluşturdum bunlara css olarak müdahale edebiliyorum çalışıyorda ama son elemana geldiğinde gözükmesin veya ilk elemandayken gözükmesin gibi müdahalelerde bulunamadım.
afterChange eventini kullanabilirsiniz React Slick için. Sizin için düzenledim, buyrun.

Eki Görüntüle 1943821

Hocam Slick dokümantasyonuna bir göz gezdirdim, en altta Events kısmı var. Kendim denemedim ama sanırım "edge" event'i sizin aradığınız şey. Carousel'in sonuna geldiğinizde CSS ile next butonunu display: none; yapabilirsiniz.

Hocam Slick dokümantasyonuna bir göz gezdirdim, en altta Events kısmı var. Kendim denemedim ama sanırım "Edge" Event'i sizin aradığınız şey. Carousel'in sonuna geldiğinizde CSS ile Next butonunu display: none; yapabilirsiniz.

Hocam vallahi slick öyle ki, CSS yazılmıyor. Sağ ve sol butonları beyaz yapmışlar transparan. CSS yoluyla değiştiremiyorum.

afterChange Event'ini kullanabilirsiniz React Slick için. Sizin için düzenledim, buyurun.

Hocam çok sağ olun Bu olay için 3-4 saat harcamıştım.

Hocam Slick dokümantasyonuna bir göz gezdirdim, en altta Events kısmı var. Kendim denemedim ama sanırım "edge" event'i sizin aradığınız şey. Carousel'in sonuna geldiğinizde CSS ile next butonunu display: none; yapabilirsiniz.
onEdge sadece draggable: true şeklinde ayarlıyken son slide'ın ötesine draglamaya çalışıldığında çağrılıyor. Butonlar ile olmuyor.

Hocam vallahi slick öyle ki, CSS yazılmıyor. Sağ ve sol butonları beyaz yapmışlar transparan. CSS yoluyla değiştiremiyorum.
Bu kısma göz atın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı