React öğrenmek için Türkçe kurs önerisi

En iyi kaynak aslında React'in kendi dokümantasyonu. Yeni sitede henüz Türkçe dil desteği yok. Yakın zamanda gelir diye düşünüyorum. İngilizce olarak bakmak istersen react.dev adresine bak.

Udemy üzerindeki kurslar genelde çok eski ve class component yazıyorlar. Class componentlar yerini function componentlara bıraktı. Seçeceğin kursta buna dikkat et. Açıklama kısmında belirtilir zaten. Başlangıç için Prototurk'un kanalındaki React videolarını izleyebilirsin. Çok kapsamlı değil fakat React'in işleyişini anlaman için yardımcı olacaktır.
Hocam İngilizce kurslara sahibim aslında ama iyi şekilde anlayamıyorum. Kafamda hep soru işareti kalıyor veya konunu %40-45'ini anlıyorum ancak. Ondan dolayı Türkçe kaynak istiyorum. Zaten ilk mesajda belirttim atacak olursa Class Component'li kurslar atmayın eski diye. Bir tane kanal buldum Sosyal Bilişim diye. Şuan da iyi gidiyor ona bakıyorum. Aslında Mehmet Pekcan diye birisi var. O React kursu yapıyor şuan da. Bitirdiği an alacağım ama daha var diyor :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam İngilizce kurslara sahibim aslında ama iyi şekilde anlayamıyorum. Kafamda hep soru işareti kalıyor veya konunu %40-45'ini anlıyorum ancak. Ondan dolayı Türkçe kaynak istiyorum. Zaten ilk mesajda belirttim atacak olursa Class Component'li kurslar atmayın eski diye. Bir tane kanal buldum Sosyal Bilişim diye. Şuan da iyi gidiyor ona bakıyorum. Aslında Mehmet Pekcan diye birisi var. O React kursu yapıyor şuan da. Bitirdiği an alacağım ama daha var diyor :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bulabildiniz mi güncel bir kurs?

Kurs değil fakat "Türkçe" ve "React" kavramlarını PROTOTURK YouTube kanalında buluşturabiliyorum. Kendisi eğlenceli bir dille anlatım yapar videolarında :)

Onun dışında herhangi bir araştırma yaparken size önerim İngilizce kaynaklara alışmaya çalışmanız olur. Hayatınızın bir noktasında varsayılanınız İngilizce kaynaklar olacaktır, bunun kaçınılmaz (ve yararlı) olduğunu düşünüyorum. Şu an anlamadığınız yerleri anlamaya çalışmak için Google Translate gibi çeviri araçları kullanabilirsiniz.

Youtube da Berkant Kaya kanalına bakabilirsin orada 1 saatlik react kursu var diye hatırlıyorum ve birden fazla proje yapılmış react ve next.js ile.

Geri
Yukarı