Realme 5 Pro vs Xiaomi Mi9T vs Xiaomi Redmi Note 8 Pro

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Arkadaşlar merhaba. Yıllardır Apple kullanıcısıyım. Daha önce iPhone X kullanıyordum sattım ve eski telefonum olan iPhone 6'yı kullanıyorum. Şuan memnunum kasma vs. yok ama kamera performansı artık çok iyi değil ve telefon ekranı da daha önceden kırılıp sahte takıldığı için görüntü kalitesi berbat diyebilirim.

Geçici olarak bu 3 telefon arasında kaldım. Baya bir araştırma yaptım ve Realme 5 Pro'nun Sony IMX 586'ya sahip olması (Mi9 ve Mi9T Pro'daki amiral gemisi sensörü) ve kamera yazılımı Xiaomi'lerden daha iyi olması beni çekti. Bariz bir şekilde diğer iki telefondan daha iyi fotoğraf çekiyor fakat Mi9T'de Snapdragon 730 ve OLED ekran varken Realme'de Snapdragon 712 ve IPS LCD ekran var. Redmi Note 8 Pro'yu aslında bu karşılaştırmaya yazmayacaktım çünkü içindeki Mediatek işlemci yüzünden almak istemiyorum açıkcası ve Note 8 Pro da LCD ekrana dahip yani bu ikisi arasında kalsam Realme 5 Pro alırım. Şimdi sizce Realme 5 Pro alınmalı mı Mi9T mi alınmalı veya Redmi Note 8 Pro almak için başka sebebiniz var mı?

Bir de yakın zamanda Redmi K30 (Poco X2) yani Mi10T diyebileceğimiz cihaz tanıtıldı. 2500-3000 arasından satışa çıkarsa beklenir mi sizce? Redmi K30 Snapdragon 730G, IPS 120 Hz ekranla gelecek ve Sony IMX 586'nın bir üst versiyonu IMX 686 ile geliyor.

Teşekkürler şimdiden cevaplar için.

Mi9t kullanıcısıyım. Ekrana takıntın yoksa diğerlerini alabilirsin mi9 kullanmadan önce LG g5 kullanmıştım. IPS ekran meh yanı amoled varken IPS alınmaz.
Mi9t kullanıcısıyım. Ekrana takıntın yoksa diğerlerini alabilirsin mi9 kullanmadan önce LG g5 kullanmıştım. IPS ekran meh yanı amoled varken IPS alınmaz.
Mi 10T alınır bu arada.

K30'u beklemeniz en iyisi olacaktır. Orta segmentin en iyi ve en çok satan cihazı olacaktır. Ben gözüme 5g'li versiyonunu kestirdim. Ama Türkiye'ye gelirmi kesin değil. Sonuç olarak beklemeniz daha iyi olur.

K30 modelinin Mi 9T modelinin pahalı çıktığı gibi çıkacağını düşünüyorum.

Bu karştırma yardımcı olur diye düşünüyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

K30 modelinin Mi 9T modelinin pahalı çıktığı gibi çıkacağını düşünüyorum.

Bu karştırma yardımcı olur diye düşünüyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öyle olur umarım. Gerçi Mi9T 6/128 aldığım için mutluyum fiyatları anlamsız şekilde arttı.

Aslında bu 3'ü arasından en çok ilgimi çeken tasarım ve OLED ekranı sebebiyle Mi9T oldu ama 1800TL fiyatındaki Realme'nin diğerlerine nazaran kamerası daha iyi olması ilgimi çekiyor. K30'u bekleyeceğim sanırım ama 3000'i geçerse alınmaz gibime geliyor. Bu arada internette bulunan tüm karşılaştırma videolarını izledim neredeyse. Attığınız videoyu da izledim ama ben normal hayatta da bir şey alırken çok düşünürüm ve birine danışırım o yüzden buraya konu açtım. En basitinden yemek sipariş verirken bile evdekilere sorarım yani hangisini yiyeyim diye o derece kararsızım :D Bir de yaklaşık 6 senedir Android kullanmadım. Umarım üzmez alırsam.

Öyle olur umarım. Gerçi Mi9T 6/128 aldığım için mutluyum fiyatları anlamsız şekilde arttı.
Mi 9T ilk çıktığı zamanlar 3500-4000 TL aralığında olduğunu hatırlıyorum dediğim gibi K30 modelide benzer fiyattan çıkıp arz talep az olunca fiyatı düşer sonra çok satar.

Aslında bu 3'ü arasından en çok ilgimi çeken tasarım ve OLED ekranı sebebiyle Mi9T oldu ama 1800TL fiyatındaki Realme'nin diğerlerine nazaran kamerası daha iyi olması ilgimi çekiyor. K30'u bekleyeceğim sanırım ama 3000'i geçerse alınmaz gibime geliyor. Bu arada internette bulunan tüm karşılaştırma videolarını izledim neredeyse. Attığınız videoyu da izledim ama ben normal hayatta da bir şey alırken çok düşünürüm ve birine danışırım o yüzden buraya konu açtım. En basitinden yemek sipariş verirken bile evdekilere sorarım yani hangisini yiyeyim diye o derece kararsızım :D Bir de yaklaşık 6 senedir Android kullanmadım. Umarım üzmez alırsam.
İmkan varsa beklenmeli. K30 çıktığında k20 de ucuzlayacak tır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı