Realme 6 Bootloader ve TWRP nasıl yüklenir

MrSenf

Femtopat
Daha fazla  
Realme 6 cihazımı şu anda stock ROM da Android 10 olarak kullanıyorum. Daha önce Bootloader kilidini açtım fakat TWRP yükleyemedim ve tekrar stock ROM'a döndüm. Bu cihazın Bootloader kilidi nasıl açılır ve TWRP nasıl yüklenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceden Bootloader kilidini kaldırmışsınız.

Tek yapmanız gereken bu linkten TWRP'yi indirip fastboot üzerinden cihaza göndermek.

Cihazın only a olduğundan eminseniz.
fastboot flash recovery TWRP.img

Cihazınız a/b ise.
fastboot boot TWRP.img
Komutu ile TWRP'yi çalıştırıp, install images kısmından TWRP'yi tekrar recovery bölümüne yazmanız gerekir.

Daha önceden Bootloader kilidini kaldırmışsınız.

Tek yapmanız gereken bu linkten TWRP'yi indirip fastboot üzerinden cihaza göndermek.

Cihazın only a olduğundan eminseniz.
fastboot flash recovery TWRP.img

Cihazınız a/b ise.
fastboot boot TWRP.img
Komutu ile TWRP'yi çalıştırıp, install images kısmından TWRP'yi tekrar recovery bölümüne yazmanız gerekir.
Telefona şu video da anlatıldığı gibi "Pitch Black Recovery" i yükledim ve ardından custom rom kurdum fakat şuanda recovery moduna girmek istediğimde hiçbir şey açılmıyor ve telefon system modunda açılıyor. Herhangi bir recvoery kurmak istediğimde cmd de kurulum başarılı diyor fakat telefonda hiçbir şey değişmiyor.
fastboot boot TWRP.img
Bu komutu yazdığımda da;
C:\Users\ferha\Desktop\platform-tools>fastboot boot recovery.img Sending 'boot.img' (65536 KB) OKAY [ 1.439s] Booting FAILED (Status read failed (Too many links)) fastboot: error: Command failed
hatasını alıyorum ve telefonda yine değişen birşey olmuyor.

Bu hatayı son zamanlarda vbmeta korumalı cihazlarda çok görmeye başladım, tam olarak neden olduğunu bende anlamış değilim.

Videoda olan işlemleri aynı sıra ile yapıp PB yerine TWRP deneyin.

Mümkünse vbmeta dosyanız şu an kullandığınız Android'in vbmeta dosyası olsun.

Bu hatayı son zamanlarda vbmeta korumalı cihazlarda çok görmeye başladım, tam olarak neden olduğunu bende anlamış değilim.

Videoda olan işlemleri aynı sıra ile yapıp PB yerine TWRP deneyin.

Mümkünse vbmeta dosyanız şu an kullandığınız Android'in vbmeta dosyası olsun.
Rom'un kendi vbmeta dosyası ile yaptım yine birşey değişmedi. Cmd üzerinde bir sorun gözükmese de Twrp açılmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı