Realme 7 Pro telefon kapalıyken Wi-Fi kesiliyor

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Telefonu yeni aldım. Fakat daha önce Oppo bir telefonda da yaşadığım sorunu yaşadım.

Bu sorun ise telefonu tuş kilidinden kapatıp açtığımda Wi-Fi kopuyor. Tuş kilidinden tekrar açtığımda Wi-Fi'yi elle bağlamak zorunda kalıyorum. Telefonun güncelleme sürümü A.32. İlk geldiği sürümü kullanıyorum ki genel de bu sürümler daha iyi oluyor Oppo tarafında. Birçok yöntem denedim fakat olmadı. Daha yeni sürümlere geçersem sorun çözülür mü? Bu sorunu nasıl çözerim? Aynı şekil bu sorunla karşılaşırsan çok insan gördüm. Bu sorunların hepsi de Oppo marka.

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi Sosyaller.

@reddline Hocam, bu sorunla karşılaşmadığınızı söylemiştiniz. Hangi sürümü kullanıyorsunuz?
@_karadayi66 Hocam siz bu sorunla karşılaştınız mı ve hangi sürümü kullanıyorsunuz?
@HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn hocam bu sorun alakalı bir fikriniz ve öneriniz var mıdır?

Ben de böyle bir sorun yok. Oppo kullanan da var çevrem de Realme'de ama sadece böyle bir sorunu ben bu arkadaşta duydum.

Bende ilk defa burada duydum evet ama yinede yazılım gibi geliyor bana. Çünkü ekran kilidi geldiği zaman Wi-Fi bağlantısının kesilmesine sebep olabilecek bir donanımsal bir sorun gelmiyor aklıma.

Sorunu çoğunlukla hallettim sayılır. Telefonun sistem ayarlarını sıfırladım ve yeniden başlattım. Bir de 5Ghz yerine 2,4Ghz'e bağlanıyorum. Yazılımsal sorun zaten.

Hocam dediğiniz sorunu hayatımda ilk defa duydum.
Hocam benim gibi bu sorunu yaşayan birçok insan var. Hindistan ve Avrupa'daki forumlarda aratırsanız veya YouTube'da aratırsanız (ingilizce olarak) görebilirsiniz. Ama hallettim gibi. İnşallah daha da farklı sorunlar olmaz.

Hocam benim gibi bu sorunu yaşayan birçok insan var. Hindistan ve Avrupa'daki forumlarda aratırsanız veya YouTube'da aratırsanız (İngilizce olarak) görebilirsiniz. Ama hallettim gibi. İnşallah daha da farklı sorunlar olmaz.

Realme 5I yi de bir ara çöp etmişlerdi Google bile kullanılamıyordu telde hemen yeni yazılımla düzelttiler.
Zaten R7 Pro eski bir model olmadığı için güncelleme hızlıca gelecektir.
Biraz sabrederseniz güncelleme geldimi düzelir %90

Hocam peki memnun musunuz ? İnceleme yazacak mısınız görüşlerinizi merak ettim.
Memnunun diyebilirim. Birkaç sıkıntı çektirtmese daha iyi olurdu. İnceleme yazmayı pek düşünmüyorum ama buraya kısaca yazayım.

Ekran kalitesi güzel fakat parlaklık (nit) biraz daha fazla olsa iyi olurmuş. Stereo hoparlörün ses vermesi ve ses kalitesi gayet iyi hoşuma gitti. Şarjı da gayet iyi gidiyor ve çok hızlı dolduruyor. Kamerası tatmin edici. Akşamları yine fiyatına göre iyi çekim yapıyor. Yazılım olarak Xiaomi'ye göre iyi ama bana bir takım sıkıntıları çektirtmesi biraz üzdü diyebilirim. Parmak izi zaten ekranda olmasına rağmen hızlı denilebilir. Tasarımı çok hoşuma gidiyor. Bir de kılıf aldım. Biraz kalınlaştı ama sağlamlığı da önemli. Çünkü CGG 3+ kullanılıyor. CGG 5 kullanılsa güzel olurmuş da öyle de ağırlığı ve kalınlığı artacak , tasarımından ödün verecekti. İşlemci gücü de günlük işlerde bana yetiyor. 8 GB RAM olması uzun ömürlü olması açısından bir artı. 128 GB depolama çok rahat da yetecek düzeyde hâli hazırda. Haftasonu kampanyasından HB üzerinden 3450'ye aldım. Fiyatını hak ediyor diyebilirim. Bütçesi 3700'den biraz yüksek kişilerin A52 alması daha iyi olur. Fakat bütçesi 3500 civarında olanlar için gayet iyi bir tercih. Kısaca böyle.

Memnunun diyebilirim. Birkaç sıkıntı çektirtmese daha iyi olurdu. İnceleme yazmayı pek düşünmüyorum ama buraya kısaca yazayım.

Ekran kalitesi güzel fakat parlaklık (nit) biraz daha fazla olsa iyi olurmuş. Stereo hoparlörün ses vermesi ve ses kalitesi gayet iyi hoşuma gitti. Şarjı da gayet iyi gidiyor ve çok hızlı dolduruyor. Kamerası tatmin edici. Akşamları yine fiyatına göre iyi çekim yapıyor. Yazılım olarak Xiaomi'ye göre iyi ama bana bir takım sıkıntıları çektirtmesi biraz üzdü diyebilirim. Parmak izi zaten ekranda olmasına rağmen hızlı denilebilir. Tasarımı çok hoşuma gidiyor. Bir de kılıf aldım. Biraz kalınlaştı ama sağlamlığı da önemli. Çünkü CGG 3+ kullanılıyor. CGG 5 kullanılsa güzel olurmuş da öyle de ağırlığı ve kalınlığı artacak , tasarımından ödün verecekti. İşlemci gücü de günlük işlerde bana yetiyor. 8 GB RAM olması uzun ömürlü olması açısından bir artı. 128 GB depolama çok rahat da yetecek düzeyde hâli hazırda. Haftasonu kampanyasından HB üzerinden 3450'ye aldım. Fiyatını hak ediyor diyebilirim. Bütçesi 3700'den biraz yüksek kişilerin A52 alması daha iyi olur. Fakat bütçesi 3500 civarında olanlar için gayet iyi bir tercih. Kısaca böyle.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Daha sıkıntı yaşamazsınız inşallah. Biraz teknoloji şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı