Realme 7 vs. POCO X3 NFC

Bütçe
2300-2700 TL

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. Bütçem 2300-2700 TL arası idi. Kur ve fiyatların artmasıyla bu bütçede pek seçenek yok gibi. 3-4 ay öncesine kadar bu belirttiğim bütçede olanlar 3000 TL barajını zorluyor.

Ben de bütçemi biraz arttırarak bir de indirim vs. bekleyerek Realme 7 almayı düşünüyorum. Aslında birkaç düşündüğüm telefon da vardı ama bazı sebeplerden dolayı bir tık geri kalıyorlar. M.21 almayı düşündüm fakat işlemcisi sebebiyle uzun yıllar götüreceğini düşünmüyorum. Note 8 Pro düşündüm fakat o da Xiaomi yazılım sorunları ve çıkmasından da bayağı süre geçince onu da eledim. Geriye Realme 7 ve POCO X3 NFC kaldı. İkisi arasında fiyat farkı yok denecek kadar azalmış. İkisinin de linklerini aşağıya bıraktım. Özellikleri birbirine çok benzer telefonlar. Açıkçası hangisi tercih etmeliyim konusunda kararsızım. Realme 7 bazen 2700-2800 civarına düştüğü için ona biraz daha yakınım.

Daha önce de konu açmıştım. Tekrar beklentilerimi ne amaçla kullanacağımı açıklayayım.

Telefonda oyun oynamayacağım. Sadece internet ve sosyal medya gibi işler için kullanırım.
Hafızası önemli o sebeple en az 64 GB alacağım. RAM'in de 6 GB olmasını istiyorum.
Kamerayı pek önemsemem ama kötü de olmasın. R7'de güzel bir kamera kullanıldığı için o da bir artı sağlıyor.
Batarya benim için çok öenmli olduğu için en az 5000 mAh alacağım.

Zaten bu istekleri ve bütçeyi de hesaba katınca dediğim gibi 2 seçenek kalıyor. İsteklerim doğrultusunda hangisi almalıyım ve neden?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller...

@HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn

Son düzenleme:
Etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Xiaomi Poco X3 kağıt üzerinde 120 Hz'i, stereo hoparlörü, 732G işlemcisi ile gerçekten çok güzel bir cihaz ama yazılım olarak tam anlamıyla rezalet, daha arka plan belleği bile tutamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kamera olarak çok fazla fark olmayacaktır, ikisinde de Sony IMX682 kamera sensörü bulunuyor.

İstediğiniz doğrusunda Realme 7 alın derim, nedeni ise yazılım. Aceleniz yoksa bu ay içerisinde ülkemize gelmesi beklenen Realme 8'i bekleyebilirsiniz.

Etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Xiaomi Poco X3 kağıt üzerinde 120 Hz'i, stereo hoparlörü, 732G işlemcisi ile gerçekten çok güzel bir cihaz ama yazılım olarak tam anlamıyla rezalet, daha arka plan belleği bile tutamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kamera olarak çok fazla fark olmayacaktır, ikisinde de Sony IMX682 kamera sensörü bulunuyor.

İstediğiniz doğrusunda Realme 7 alın derim, nedeni ise yazılım. Aceleniz yoksa bu ay içerisinde ülkemize gelmesi beklenen Realme 8'i bekleyebilirsiniz.
Hocam eski konulara da baya baktım. Realme 8'i çoğu kişiye beklemesi için tavsiye etmiştiniz. Realme 7 6/64 , Realme 8 4/128. Açıkçası bana 64 her türlü yeter. Bir de RAM avantajı var R7'nin.

Fiyat olarak da R8'in R7'den daha pahalı çıkacağını düşünüyorum. Haziran'ın ilk haftası almayı düşünüyorum. R8'in de bazı yerlerde Mayıs 3/4 veya Haziran 3/4 yani ortaları gibi çıkacağı söyleniyor. Şuan Mayıs bitecek ve hâlâ daha ülkemize gelmedi.

R8 çıkınca R7'nin fiyatı düşer mi ?
Poco X3 NFC ile Realme 7 arasında sizin önerinizle R7 alacağım.
Haziran'da R7'nin fiyatı umarım az da olsa düşer.

Hocam eski konulara da baya baktım. Realme 8'i çoğu kişiye beklemesi için tavsiye etmiştiniz. Realme 7 6/64 , Realme 8 4/128. Açıkçası bana 64 her türlü yeter. Bir de RAM avantajı var Relme 7'nin.

Fiyat olarak da Realme 8'in Realme 7'den daha pahalı çıkacağını düşünüyorum. Haziran'ın ilk haftası almayı düşünüyorum. Realme 8'in de bazı yerlerde Mayıs 3/4 veya Haziran 3/4 yani ortaları gibi çıkacağı söyleniyor. Şuan Mayıs bitecek ve hâlâ daha ülkemize gelmedi.

Realme 8 çıkınca Realme 7'nin fiyatı düşer mi?
Poco X3 NFC ile Realme 7 arasında sizin önerinizle Realme 7 alacağım.
Haziran'da Realme 7'nin fiyatı umarım az da olsa düşer.
Ben 6 GB modelinin geleceğini tahmin ediyorum. Global versiyonunda sadece 6 GB Ram'e sahip modeli bulunuyor çünkü.

1621364641727.png

Realme 8 çıktığı vakit Realme 7'nin fiyatının düşme ihtimali bulunuyor bana göre.

Bence POCO X3 performans bakımından daha iyi.
@Recep Baltaş Hocam özür dilerim yazım yanlışı yaptığınız için sizi raporladım bir sorun çıkmaz umarım. 😕

Ben 6 GB modelinin geleceğini tahmin ediyorum. Global versiyonunda sadece 6 GB Ram'e sahip modeli bulunuyor çünkü.

Eki Görüntüle 1029855

Realme 8 çıktığı vakit Realme 7'nin fiyatının düşme ihtimali bulunuyor bana göre.
Hocam biraz araştırdım. Realme 7'de de aynı durum olmuş. Şuan TR'de 6/64 modeli satılıyor. Normalde UK gibi yerlerde sanırsam 6/128 hali de vardı. Epey'de Realme 8 4/128 şeklinde gözüküyor. Umarım dediğiniz gibi R8 bir an önce çıkar ve çıkınca R7'nin fiyatı ucuzlar.
@Recep Baltaş Hocam özür dilerim yazım yanlışı yaptığınız için sizi raporladım bir sorun çıkmaz umarım. 😕
POCO X3 NFC'nin farkları 120 Hz , Stereo ve Snapdragon işlemcisi. Açıkçası ses benim için aşırı önemli değil. 90 ile 120 Hz arası farkın hissetmesinin zor olacağını düşünüyorum. Snapdragon , evet daha performanslı ama oyunlar için. Ben oyun oynamayacağım. Bir de Oppo'nun yazılım sorunlarının olduğunu belirtiyorlar.

Performansları eşit sayılır, ikisinin de oyunlarda alacağı FPS değerleri aynı. GPU olarak Mali-76 MC4'ün Adreno 618'den iyi olduğunu belirteyim.

Performansları eşit sayılır, ikisinin de oyunlarda alacağı FPS değerleri aynı. GPU olarak MALI-76 MC4'ün adreno 618'den iyi olduğunu belirteyim.

120Hz ekran?

Performanstan bahsetmiyor muyduk? Oyunlarda 120 FPS alamayacağı için 120 Hz'in bir önemi var mı sizce? Görünürde 90 Hz ile 120 Hz arasında çok fazla fark olmadığı söyleniyor.
Haklısın ama zarar gelmez.

Geri
Yukarı