Realme 7 vs Realme 7 Pro vs Oppo Reno 5

Bütçe
3000-400

bapbipbop

Hectopat
Yer
Arkandayım
Daha fazla  
Şuandaki 6S'im neredeyse ölü olduğu için bir telefon almak istiyorum ve uzun zamandır Reno 5'te gözüm vardı. Araştırıyım dedim sonra Realme 7'yi gördüm. Ve özelliklerine bayıldım ama başka bir forumda birisi 7 Pro çok çok daha iyi dedi ve normal 7'de LCD bleeding oluyor dedi. 7 Pro ile normal 7 arasındaki fark bana garip geldi. Normal 7'de 90Hz var ki çok istediğim bir şey ama LCD, 7 Pro ise 60Hz ama AMOLED. Normal 7'nin AnTuTu puanı daha yüksek ve GPU da daha iyi. Ama 7 Pro'da 65W şarj var 30 yerine. Bana garip geldiği için size soruyorum. Sizce şu an hemen alabileceğim Realme 7 mi, belki biraz sonra alabileceğim Realme 7 Pro, sonra alabileceğim Reno 5 mi yoksa 3000 - 4000 TL bütçe arasında başka bir telefon mu almalıyım?

90 Hz olması iyi olur, kamera çok önemli değil ama 1080@60 iyi olur. Çok oyun oynamayacağım ama Reddit ve YouTube çok kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realme 7 Pro alın derim, 65W hızlı şarjı, stereo hoparlörü, AMOLED ekranı, kamerası ile Realme 7'den daha iyi, bana soracak olursanız 90 Hz'den dolayı bunlardan vazgeçilmemeli. YouTube ağırlılı kullanacağınızı söylemişsiniz, AMOLED ekran bayağı iyi olacaktır. Mediatek Helio G95 ile Qualcomm Snapdragon 720G performans olarak aynı sayılır neredeyse, bildiğim kadarıyla Adreno GPU'lar optimize olarak Mali GPU'lardan daha iyi oluyor. LCD bleeding sorununu ilk defa duydum, Realme 7 kronik sorunlu bir cihaz değildir.

Oppo Reno 5 ise alınmaz, 4.500 TL'ye Qualcomm Snapdragon 720G işlemciye sahip. Bütçeniz o kadar varsa Samsung Galaxy A52 alın derim, onda da 90 Hz ekran bulunuyor.

Realme 7 Pro alın derim, 65W hızlı şarjı, stereo hoparlörü, AMOLED ekranı, kamerası ile Realme 7'den daha iyi, bana soracak olursanız 90 Hz'den dolayı bunlardan vazgeçilmemeli. YouTube ağırlılı kullanacağınızı söylemişsiniz, AMOLED ekran bayağı iyi olacaktır. MediaTek helio G95 ile Qualcomm Snapdragon 720G performans olarak aynı sayılır neredeyse, bildiğim kadarıyla adreno GPU'lar optimize olarak Mali GPU'lardan daha iyi oluyor. LCD bleeding sorununu ilk defa duydum, Realme 7 kronik sorunlu bir cihaz değildir.

Oppo Reno 5 ise alınmaz, 4.500 TL'ye Qualcomm Snapdragon 720G işlemciye sahip. Bütçeniz o kadar varsa Samsung Galaxy A52 alın derim, onda da 90 Hz ekran bulunuyor.

Peki POCO X3 NFC nasıl sizce? A52'yi inceliyorum şu an.

Geri
Yukarı