Realme 8 Pro vs Samsung Galaxy A52

Bütçe
4000TL

Confectrix

Hectopat
Bu iki telefon arasında kaldım. Benim için batarya, kamera ve uzun ömürlülük önemli. Daha önce açılan konularda A52'nin kamerasının daha iyi olduğu söylense de Realme 8 Pro'nun DxOMark skoru daha yüksek ve gördüğüm kadarıyla da daha iyi fotoğraf çekiyor. Ayrıca A52'yle çekilen videolarda sabitlemenin çok kötü olduğunu fark ettim, video aşırı derecede sallanıyordu. Kasadaki esneme sorunları sanırım giderilmiş ama bu konuda da hâlâ içimde bir şüphe var. Realme 8 Pro'nun ise ekranı 90hz değil ve Samsung'daki gibi su ve toz geçirmezliği yok. Son olarak Realme 8 Pro 3900 TL ve A52 de 4100 TL, 200 TL'lik bir fark var. Bütün bunlar düşünülürse sizce hangisini tercih etmeliyim?

Bu iki telefon arasında kaldım. Benim için batarya, kamera ve uzun ömürlülük önemli. Daha önce açılan konularda A52'nin kamerasının daha iyi olduğu söylense de Realme 8 Pro'nun dxomark skoru daha yüksek ve gördüğüm kadarıyla da daha iyi fotoğraf çekiyor. Ayrıca A52'yle çekilen videolarda sabitlemenin çok kötü olduğunu fark ettim, video aşırı derecede sallanıyordu. kasadaki esneme sorunları sanırım giderilmiş ama bu konuda da hâlâ içimde bir şüphe var. Realme 8 Pro'nun ise ekranı 90Hz değil ve Samsung'daki gibi su ve toz geçirmezliği yok. son olarak Realme 8 Pro 3900 TL ve A52 de 4100 TL, 200 TL'lik bir fark var. Bütün bunlar düşünülürse sizce hangisini tercih etmeliyim?

Değer.
OIS desteği ile video konusunda daha iyi A52, sensör olarak yine daha iyi A52. Realme 8 Pro kamera olarak Redmi Note 10 Pro ile aynı sensöre sahip. Ve bana yine renklendirilmiş gibi geliyor o kamera ile çekilen fotoğraflar :D

Önerim A52.

Değer.
OIS desteği ile video konusunda daha iyi A52, sensör olarak yine daha iyi A52. Realme 8 Pro kamera olarak Redmi Note 10 Pro ile aynı sensöre sahip. Ve bana yine renklendirilmiş gibi geliyor o kamera ile çekilen fotoğraflar :D

Önerim A52.

OIS desteğinin olduğunun farkındayım ama o halde bile gördüğüm bütün örnek videolarda stabil olmayan ve titreyen bir görüntü ile karşılaştım. Video konusu benim için önemli değil gerçi. Samsung'dan bir çekincem daha var, o da bloatware ve sistem yavaşlaması. Marka olarak nedense bir türlü güvenemiyorum Samsung'a. Endişe etmeli miyim? Cevabınız için teşekkürler bu arada.

OIS desteğinin olduğunun farkındayım ama o halde bile gördüğüm bütün örnek videolarda stabil olmayan ve titreyen bir görüntü ile karşılaştım. Video konusu benim için önemli değil gerçi. Samsung'dan bir çekincem daha var, o da bloatware ve sistem yavaşlaması. Marka olarak nedense bir türlü güvenemiyorum Samsung'a. Endişe etmeli miyim? Cevabınız için teşekkürler bu arada.

Marka olarak Android tarafında Samsung'dan daha kalitelisini bulamazsınız hocam :D
Endişe etmeyin, yazılım olarak yine Samsung daha iyi.

Realme 8 Pro, Samsung ISOCELL HM2 sensör kullanıyor. A52 ise Sony IMX682 model sensör kullanıyor. Sadece model olarak bile A52 önde. Ayrıca birkaç yerden Realme'nin Android güncellemeleri konusunda gecikmeli olduğunu okumuştum, Samsung ise One UI 4 - Android 12 güncelleme takvimini yayınladı bile! Benim tavsiyem Samsung'tan yana, yazılım olarak da Realme'nin önünde ayrıca...

Realme 8 Pro, Samsung ISOCELL HM2 sensör kullanıyor. A52 ise Sony IMX682 model sensör kullanıyor. Sadece model olarak bile A52 önde. Ayrıca birkaç yerden Realme'nin Android güncellemeleri konusunda gecikmeli olduğunu okumuştum, Samsung ise One UI 4 - Android 12 güncelleme takvimini yayınladı bile! Benim tavsiyem Samsung'tan yana, yazılım olarak da Realme'nin önünde ayrıca...
Marka olarak Android tarafında Samsung'dan daha kalitelisini bulamazsınız hocam :D
Endişe etmeyin, yazılım olarak yine Samsung daha iyi.
Teşekkür ederim, A52 alacağım. Ek bilgi ekleyecek olan olursa da eklesin bu arada. Yarına kadar fikrim değişebilir. 😀

Realme 8 Pro'nun DxOMark skoru daha yüksek ve gördüğüm kadarıyla da daha iyi fotoğraf çekiyor. Ayrıca A52'yle çekilen videolarda sabitlemenin çok kötü olduğunu fark ettim, video aşırı derecede sallanıyordu.
Dxomark dikkate alınacak bir firma değil. A52 kamera olarak çok daha iyi.

Zam geldi ve A52 4300 TL oldu, bu yüzden almayabilirim. Realme 8 Pro ise 4000 TL ve kamerası denildiği kadar kötü değilse almayı düşünebileceğim POCO X3 Pro 3700TL. POCO'dan MIUI ve kamera konusunda çekiniyorum ama işlemcisiyle ve fiyatıyla cezbetmiyor değil. Sizce bu kriterlerde tercihim ne olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı