Çözüldü Realtek 8821CE sürücüsü nereden indirilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

480164

Hectopat
1676055887305.png

Windows 8.1 için indireceğim. İkinci seçenekte doğru değil mi? Realtek kendi sitesi. Eğer donanım kimliği lazım olursa PCI\VEN_10EC&DEV_C821&SUBSYS_C02417AA&REV_00

Çözüm
Sürücüyü aygıt yöneticisi üzerinden kurmayı dener misin bir de?

Nasıl yapılacağı:

1- Aygıt yöneticisine gir.

2- Ağ bağdaştırıcıları altındaki Realtek 8821CE aygıtına sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

3- Açılan dosya seçme ekranından Realtek'in sitesinden indirmiş olduğun klasörün içerisindeki RTWLANE_Driver\Win81X64 konumunda bulunan netrtwlane.inf dosyasını seçip "Aç > Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

4- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam @Yener K. acaba bu sürücünün Windows 8.1 sürümü yok mudur? Bir tek ağ kartından dolayı Windows 8.1'i kullanamıyorum. Üsttekini kurdum yeniden başlatın dedi gine internet yok.

Windows 7 sürümü bile var Windows 8.1 bulamadım.

Wi-Fi kartının donanım kimliklerini gönder, bir bakayım.

Donanım kimlikleri nasıl gönderilir?
Aygıt yöneticisine gir ve istenilen aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" yolunu izle. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

PCI\VEN_10EC&DEV_C821&SUBSYS_C02417AA&REV_00
Windows 8.1 için lazım bana.
Wi-Fi kartının donanım kimliklerini gönder, bir bakayım.

Donanım kimlikleri nasıl gönderilir?
Aygıt yöneticisine gir ve istenilen aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" yolunu izle. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile seçip kopyalayarak buraya gönder.

Hocam etiket atıyorum rahatsız ettiysem kusura bakmayın. Belki görmezsiniz diye. @KITT

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı