Çözüldü Realtek 8821CE sürücüsü nereden indirilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

480164

Hectopat
1676055887305.png

Windows 8.1 için indireceğim. İkinci seçenekte doğru değil mi? Realtek kendi sitesi. Eğer donanım kimliği lazım olursa PCI\VEN_10EC&DEV_C821&SUBSYS_C02417AA&REV_00

Çözüm
Sürücüyü aygıt yöneticisi üzerinden kurmayı dener misin bir de?

Nasıl yapılacağı:

1- Aygıt yöneticisine gir.

2- Ağ bağdaştırıcıları altındaki Realtek 8821CE aygıtına sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

3- Açılan dosya seçme ekranından Realtek'in sitesinden indirmiş olduğun klasörün içerisindeki RTWLANE_Driver\Win81X64 konumunda bulunan netrtwlane.inf dosyasını seçip "Aç > Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

4- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben de o yöntemle yapmıştım zaten yine işe yaramadı.
Deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Nasıl yapılacağı:

2- Ağ bağdaştırıcıları altındaki Realtek 8821CE aygıtına sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

3- Açılan dosya seçme ekranından Realtek'in sitesinden indirmiş olduğun klasörün içerisindeki RTWLANE_Driver\Win81X64 konumunda bulunan netrtwlane.inf dosyasını seçip "Aç > Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

Çözüm
Ben ağ bağdaştırıcılarına girdiğimde sadece Bluetooth gözüküyor.

Nasıl yapılacağı:

Sanırım Windows 8.1 kullanamayacağım hep kullanmak istemiştim.

Ekran Alıntısı.PNG

Diğer aygıtlar göremedim.(gizli aygıtları gösterede tıkladım.) Kusura bakmayın çok da ekran görüntüsünün atamam dualboot olduğu için sürekli yeniden başlatmam gerekiyor.
Ekran görüntüsü gönderebilir misin? "Diğer aygıtlar" gibi bir sekme var mı hiç? Belki sürücüsü hiç olmadığından ötürü ünlemli bir şekilde de gözüküyor olabilir.

Kusura bakmayın gözümden kaçmış diğer aygıtlar var.
Aygıt yöneticisi üzerinde gözükmediği sürece sürücüsü zaten kurulamaz.

Bir BIOS sıfırlayıp aygıt yöneticisini tekrar kontrol eder misin? Genelde işe yarar.

PCI\VEN_10EC&DEV_C821&SUBSYS_C02417AA&REV_00
ACPI\VEN_AMD&DEV_0010
ACPI\VEN_AMD&DEV_0030
ACPI\VEN_VPC&DEV_2004
PCI\VEN_1022&DEV_1577&SUBSYS_15771022&REV_00
PCI\VEN_1022&DEV_1578&SUBSYS_381517AA&REV_00
PCI\VEN_1022&DEV_790B&SUBSYS_382117AA&REV_4B
Sırasıyla donanım kimlikleri.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,6 KB · Görüntüleme: 12