Çözüldü Realtek ALC889 sürücüsünü nereden bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

231981

Kilopat
Makaleler
1
Anakartımda ALC 889 var. Bunun sürücüsünü kendi sitesinde bile bulamadım. Çünkü ALC 889 yok. Nereden bulabilirim acaba? Anakartın sitesinde var o da çok eski bir sürücü eski olanını da kurmak istemiyorum. Ayrıca anakartta Dolby desteği de var eski sürücüyü kurunca Dolby programı da kurulu oluyor sesi daha güzel yapabiliyorum güncel olan sürücünün bunu da kurması gerekiyor nereden bulabilirim acaba? Mağazadan indir falan demeyin onlar olmuyor daha doğrusu farklı şeyler.

Çözüm
Buyur.
Hocam yukarıda da belirttim. Anakartın sitesinde ki sürücüyü kurunca Dolby programı kurulu olarak geliyor. Arşiv dosyasını açınca pcee4 diye bir klasör var bunun için de. MSI formatında 2 tane Dolby programı var. Sürücüyü kurunca bunu da kuruyor. Yeniden başlattığım zaman Dolby de sağ altta açık oluyor. Benim istediğim güncel sürücüde de bu programı kurup kullanmak. Cidden ses kalitesinde ciddi kalite farkı yaratıyor.

Hocam bu SS'de ki anakartın sitesinde ki indirdiğim sürücü. Bu iki klasöründe içinde Dolby programları var. Bu sürücüyü kurunca Dolby'de kuruluyor. Attığınız linke baktım bir şey anlamadım resim falan da yok konu eski olduğu için kaldırılmış. Ben güncel sürücüye bu iki klasörü de atsam kurar mı acaba?

Eki Görüntüle 1700224
Anakartın modeli ne? Bir de klasör içindeki dosyalara bakmak lazım.

Anakartın modeli ne? Bir de klasör içindeki dosyalara bakmak lazım.

Gigabyte 990xa - UD3 rev3.0
DS1 klasörü;

DS1.jpg

Pcee4 klasörü;

PCEE4.jpg

Tamam işte dosyaları mevcut kurup deneyebilirsin. Driver ayrı bir şey bunlar program.

O zaman arkadaşın verdiği sürücüyü kursam sorun olur mu acaba en güncel o sanırım?

Arayüz gelmese bile Denetim Masası'ndan yaparsın zaten, bende 2016 LTSB var arayüz geliyor sağ altta koçlar gibi çalışıyor. :)

Verdiğin sürücü güncel olanı sanırım?

Tamam bir deneyeyim bakalım. Bu arada birçok yerde okudum da biz kurmuyoruz millet Realtek sürücülerini kurmak için uğraşıyor sistem performansını düşürüyor falan yazıyorlar ne kadar doğru acaba?
Bende 6186 sürümü varken ben de biraz hantallaştırdığını düşünüyordum ama linkten indirdiğim 9239 gibi bir sürüm yüklü şu an memnunum. 6.0.9239.1 imiş.

Bende 6186 sürümü varken ben de biraz hantallaştırdığını düşünüyordum ama linkten indirdiğim 9239 gibi bir sürüm yüklü şu an memnunum. 6.0.9239.1 imiş.

Tamamdır verdiğini kurdum kurmadan önce de yukarı da yazdığım klasörleri de attım sürücü klasörüne. Hem Realtek arayüzünü kurmuş hem de Dolby digital Plus programını kurmuş sorunsuz çalışıyor ikisi de. Klasöre programları attığım için çalıştı sanırım klasör de Dolby için dosya falan yoktu çünkü. Hem sürücü güncel oldu hem de programları da sorunsuz kurdu. Teşekkür ederim. Ses kalitesi de çok güzel oldu böylelikle.

Tamamdır verdiğini kurdum kurmadan önce de yukarı da yazdığım klasörleri de attım sürücü klasörüne. Hem Realtek arayüzünü kurmuş hem de Dolby digital Plus programını kurmuş sorunsuz çalışıyor ikisi de. Klasöre programları attığım için çalıştı sanırım klasör de Dolby için dosya falan yoktu çünkü. Hem sürücü güncel oldu hem de programları da sorunsuz kurdu. Teşekkür ederim. Ses kalitesi de çok güzel oldu böylelikle.
Rica ederim hocam, bende ALC662 var keşke Dolby desteklese ama sanmıyorum gene de konu açayım.

Geri
Yukarı