Çözüldü Realtek ALC889 sürücüsünü nereden bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

231981

Kilopat
Makaleler
1
Anakartımda ALC 889 var. Bunun sürücüsünü kendi sitesinde bile bulamadım. Çünkü ALC 889 yok. Nereden bulabilirim acaba? Anakartın sitesinde var o da çok eski bir sürücü eski olanını da kurmak istemiyorum. Ayrıca anakartta Dolby desteği de var eski sürücüyü kurunca Dolby programı da kurulu oluyor sesi daha güzel yapabiliyorum güncel olan sürücünün bunu da kurması gerekiyor nereden bulabilirim acaba? Mağazadan indir falan demeyin onlar olmuyor daha doğrusu farklı şeyler.

Çözüm
Buyur.
Anakartımda ALC 889 var. Bunun sürücüsünü kendi sitesinde bile bulamadım. Çünkü ALC 889 yok. Nereden bulabilirim acaba? Anakartın sitesinde var o da çok eski bir sürücü eski olanını da kurmak istemiyorum. Ayrıca anakartta Dolby desteği de var eski sürücüyü kurunca Dolby programı da kurulu oluyor sesi daha güzel yapabiliyorum güncel olan sürücünün bunu da kurması gerekiyor nereden bulabilirim acaba? Mağazadan indir falan demeyin onlar olmuyor daha doğrusu farklı şeyler.

Hocam Microsoft Store'dan Realtek Audio Console indirin ve Realtek'in sitesinden ses sürücüsü indirin ben öyle yapmıştım.

Hocam Microsoft Store'dan Realtek Audio Console indirin ve Realtek'in sitesinden ses sürücüsü indirin ben öyle yapmıştım.

Benimki de 892 idi. Realtek'in sitesinden ses sürücüsü indirmiştim sorun olmamıştı.

Bunu gördüm resmi site değil. Yine de indiriyorum ama umarım içinde Dolby programı da vardır. Anakartın sitesinden indirdiğim sürücü arşivinin için de pcee4 klasörü var ve için de Dolby Home theater ile Advanced Audio programları var bana bunlardan gerekiyor. Linkini verdiğiniz sürücüde eğer bu klasör yoksa anakartın sitesinden indirdiğim sürücüde ki programların olduğu klasörü bunun içine atıp kursam kurulur mu acaba?

Benimki de 892 idi. Realtek'in sitesinden ses sürücüsü indirmiştim sorun olmamıştı.

Hocam mağaza da yok. Google'da aratınca çıkıyor ama kurulmuyor bizim tarafımızdan bir sorun oluştu diyor.

Buyur.

Bunda sanırım arayüz vs gelmiyor diye biliyorum ayrıca Dolby programı da kurulmuyor?

Dediğim gibi Dolby programları yok bunda. Nasıl yapabiliriz?

Bunda sanırım arayüz vs gelmiyor diye biliyorum ayrıca Dolby programı da kurulmuyor?

Hocam Dolby programı 40 TL'ye satılıyor. Microsoft Store'da ve ses sürücülerini indirdiğinizde Dolby programı yanında yüklü gelmez. Sadece ses sürücüsü iner isterseniz Microsoft Store'da Realtek'in Audio Console uygulaması var.

Şuraya bi bak istersen.

Hocam Dolby programı 40 TL'ye satılıyor. Microsoft Store'da ve ses sürücülerini indirdiğinizde Dolby programı yanında yüklü gelmez. Sadece ses sürücüsü iner isterseniz Microsoft Store'da Realtek'in Audio Console uygulaması var.

Hocam yukarıda da belirttim. Anakartın sitesinde ki sürücüyü kurunca Dolby programı kurulu olarak geliyor. Arşiv dosyasını açınca pcee4 diye bir klasör var bunun için de. MSI formatında 2 tane Dolby programı var. Sürücüyü kurunca bunu da kuruyor. Yeniden başlattığım zaman Dolby de sağ altta açık oluyor. Benim istediğim güncel sürücüde de bu programı kurup kullanmak. Cidden ses kalitesinde ciddi kalite farkı yaratıyor.

Şuraya bir bak istersen.

Hocam bu SS'de ki anakartın sitesinde ki indirdiğim sürücü. Bu iki klasöründe içinde Dolby programları var. Bu sürücüyü kurunca Dolby'de kuruluyor. Attığınız linke baktım bir şey anlamadım resim falan da yok konu eski olduğu için kaldırılmış. Ben güncel sürücüye bu iki klasörü de atsam kurar mı acaba?

2023-03-13_19-08-31.jpg

Geri
Yukarı