Çözüldü Realtek Audio Console Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Bende Unofficial Realtek 6.0.9338.1 sürümü yüklü. Github sitesinden indirdim. Github'daki son sürüm bu. Microsoft mağazasındaki realtek audio console açılmıyor. Neden açılmıyor? Açmanın yolları neler?

Çözüm
Sorunu çözdüm. Ben yanlış şekilde yüklüyormuşum. Masaüstündeki simgesine tıklayarak değil, aygıt yöneticisine giderek, aygıt yöneticisi aracılığı ile yüklemek gerekiyormuş.
Öncelikle aşağıdaki link'ten realtek unofficial driver ile realtek audio control'ü indirmek gerek.
Bu ikisinin sürümü birbiri ile uyumlu. Yani uyumlu şekilde çalışıyor. Bu iki dosyayı indirdikten sonra masaüstünde rar'dan çıkartıp kuruyoruz. Realtek Audio Control'ü masaüstünde kurabilirsiniz ama diğerini (unofficial olan) aygıt yöneticisinden onu gösterterek kurun. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı ile işaretlediklerimi ona gösterterek kurun.
Bu şekilde yaptım ve artık realtek audio control açılıyor.
Sorunu çözdüm. Ben yanlış şekilde yüklüyormuşum. Masaüstündeki simgesine tıklayarak değil, aygıt yöneticisine giderek, aygıt yöneticisi aracılığı ile yüklemek gerekiyormuş.
Öncelikle aşağıdaki link'ten realtek unofficial driver ile realtek audio control'ü indirmek gerek.
Bu ikisinin sürümü birbiri ile uyumlu. Yani uyumlu şekilde çalışıyor. Bu iki dosyayı indirdikten sonra masaüstünde rar'dan çıkartıp kuruyoruz. Realtek Audio Control'ü masaüstünde kurabilirsiniz ama diğerini (unofficial olan) aygıt yöneticisinden onu gösterterek kurun. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı ile işaretlediklerimi ona gösterterek kurun.

Dosya Ekleri

• 1. - Kopya.jpg
    1. - Kopya.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 272
  • 2. - Kopya.jpg
    2. - Kopya.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 270
Çözüm
Audio Console'u masaüstünde nasıl kuracağım? setup'ı açtığımda komut istemcisi çıkıyor, sonrasında takılıyorum.

Bende, sendeki gibi aygıt yöneticisinde Realtek çıkmıyor.
Windows'u güvenli modda başlat ve sürücüyü öyle kur.

Güncelleme: Güvenli mod'da başlatmaya hiç gerek yok bence. Ben format atmıştım ve temiz kurulum olarak yine bu unofficial sürücüyü yükledim. Hiç güvenli mod gerekmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı