Çözüldü Realtek Audio Console, RPC hizmetine bağlanamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kısacı

Hectopat
Makaleler
1
Defalarca denedim, sürücüleri sil indir demeyin. Ya da bir yerleri es geçiyor da olabilirim. 2-3 gündür sırf buna odak verdim ve halen açılmıyor. Kulaklığımın bir tarafı az ses veriyor, onu düzenleyeceğim diye açıyıorum ama her zaman bu hata.
Kısaca nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Çözüm
Çözüldü:

Özellikler kısmından (roll back) eski sürüme geri dönerek sorunu çözebildim. 2020 ocak sürümünü kullanarak audio console açabiliyorum. @Hamzz @AJFA
1. baştan başlayalım, önce bu adımı uygulayın:

2. sonrasında sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırın.
3. paylaştığım sürücüyü klasöre çıkartın.
4. aygıt yöneticisinden bu yöntemle sürücüyü güncellemeyi deneyin:
Eki Görüntüle 1016410
Eki Görüntüle 1016411
Eki Görüntüle 1016412

Çıkardığınız klasörün içinde bu konumda sürücü ınf dosyaları bulunuyor: Realtek-UAD-generic\Win64

Bu şekilde çıktı ben de alttakini seçtim.

Screenshot_101.png

Evet. Önce bununla deneyin:
UAD olan sürücüyü indirip çıkartmıştım. Onunla devam edebilir miyiz?

### Uyumluluk
Bu Realtek UAD sürücü modu, herhangi bir özel ses geliştirmesine dayanmayan Realtek Legacy HDA FF00 sürücülerini destekleyen tüm sistemlere düzgün bir şekilde yüklenmeli ve çalışmalıdır. Özel ses geliştirmelerine dayanan cihazlarla kullanılırsa, işlevsellik ve mevcut özellik seti sınırlı olabilir.
### Diğer Realtek HD Audio sürücülerinden geçiş yapma
Paketimi kurmadan önce, klasik HDA veya UAD formatında olmalarına bakılmaksızın diğer Realtek HD Audio sürücülerini tamamen kaldırmanız gerekir çünkü Windows, genel olanlardan daha eski olsa bile daha iyi donanım kimliği eşleşmesine sahip donanıma özgü sürücüleri tercih eder. Bu prosedürü izleyin:
1. jenerik paketimi indirip çıkartın;
2. [DriverStore Explorer] 'ı indirin ve çıkarın (https://github.com/lostindark/DriverStoreExplorer/releases);

3 A. Realtek resmi kurulumu tarafından oraya eklenen "Programlar ve Özellikler" / "Uygulamalar ve Özellikler" bölümünde bir giriş varsa, bunu kaldırmak için kullanın, ancak istendiğinde yeniden başlatmayın, daha sonra geri döneceğiniz için küçült ;

3b. böyle bir giriş yoksa, genel sürücüyü yüklemeyi isteyene kadar genel paketimden kurulumu çalıştırın, bunun için çok erken olduğundan hayır ile yanıtlayın;

4. "Hizmetler" i aramaya başlayın ve yönetici olarak açın;
5. Tam olarak eşleştiğinden emin olarak 'Windows Sesi'ni bulun ve ardından üzerinde dur komutunu verin;
6. "Hizmetler" i kapattığınızda, "DriverStore Explorer - RAPR" ı açın;
7. Sağlayıcı "Realtek" veya "Realtek Semiconductor Corp." olan "Uzantılar", "Yazılım bileşenleri" ve "Ses, video ve oyun denetleyicileri" sürücü sınıfları altındaki girişleri arayın ve Realtek Audio sürücüsüyle ilgili bilgileri dikkatlice silin;

8a. resmi kurulumu kaldırmak, İnternet bağlantısını kesmek ve sistemi yeniden başlatmasına izin vermek için kullandıysanız;

9. Genel paketimden sonuna kadar kurulumu çalıştırın;

10 A. resmi kurulumu kullandıysanız, artık internete yeniden bağlanabilirsiniz.

Adım 3a sizin için geçerliyse, 8a ve 10a yapmanız gerekir. Aksi takdirde, size uygulanmazlar.
Adım 8a ve adım 9 sizin için "Windows Audio" hizmetini yeniden başlatmaya özen gösterin, bu yüzden endişelenmeyin.
### Sistem kararsızlığı hakkında not, ör. BSOD / GSOD
Sadece güvenli modda minimum düzeyde veya ağ iletişimi ile önyükleme yapın, Komut istemi ile güvenli olmak çok kısıtlayıcıdır. Kurulum çalışacak ve sorunu düzeltecektir.
### Proje motivasyonu
OEM'e özgü Realtek UAD sürücüleri tarafından desteklenmeyen eski bir sistemim var ve HDA sürücülerinin çok büyük, şişkin olduğunu ve ekolayzer yüklendiğinde yaşamak için acı veren hoş olmayan bir soruna neden olduğunu gördüm. Realtek UAD jenerik sürücüleri etkilenmedi, bu yüzden kalıcı olarak onlara geçtim. Ancak Realtek, çok sık olarak eksiksiz ve resmi UAD jenerik sürücüleri sağlamaz, bu yüzden WHQL imzasını bozmadan bunu yapmanın mümkün olduğunu keşfettiğim için parçalardan özel olarak üretmeye karar verdim.
### Depo içeriği
- bu paket tarafından kullanılan yükleyici ve güncelleyicinin kaynak kodu;
- her yeni Realtek ikili dosyası bulunduğunda yeni sürüm.
### Bu paket nasıl oluşturulur?
- Önceden oluşturulmuş paketi indirin ve çıkarın (en son sürüm);
- "HDXRT.inf", "HDXRTSST.inf" içeren en son codec bileşeni için [Microsoft Güncelleme Kataloğu] 'nda (Microsoft Update Catalog) arama yapın "," hdxrtu.cat "," RTKVHD64.sys "ve" RTAIODAT.DAT ";
- `RTKVHD64.sys` dosya sürümü daha yüksekse, bu dosyaları dolap arşivinden, eski kopyalarını" Realtek-UAD-generic \ Win64 "den değiştirerek çıkarın;
- MDL, Station-Drivers, Tenforums, laptopvideo2go gibi forumlarda, "Realtek-UAD-generic \ Win64 \ Realtek \ UpdatedCodec \ RTKVHD64'ten daha yüksek dosya sürümüne sahip RTKVHD64.sys" içeren OEM'e özgü Realtek UAD paketleri için arama yapın .sys`;
- "Realtek-UAD-generic \ Win64 \ Realtek \ UpdatedCodec" içindeki "RTKVHD64.sys" ve "RTAIODAT.DAT" öğelerini OEM'e özgü Realtek UAD paketindeki kopyalarıyla değiştirin;
- Aynısını Realtek-UAD-generic \ Win64 \ Realtek'ten `RealtekAPO_ *`, `RealtekHSA_ *`, `RealtekService_ *` için yapın. [1]

Not [1]: "*" herhangi bir sayı veya karakter veya her ikisi veya kesinlikle hiçbir şey anlamına gelir.
### Resmi yükleyici
Bu modun çoğu zaman dayandığı MSI RTK paketi, resmi Realtek UAD yükleyicisini içerir. Maalesef, çoğu sürümde zorunlu güncelleme nedeniyle, resmi Realtek UAD yükleyicisi, hem bu nedenle hem de kuvvet güncelleyicinin karşılıklı olarak uyumsuz olması nedeniyle dahil edilemiyor.
Hocam böyle bir metin buldum buradaki talimatları mı yerine getireceğim?

1. Baştan başlayalım, önce bu adımı uygulayın:

2. Sonrasında sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırın.
3. Paylaştığım sürücüyü klasöre çıkartın.
4. Aygıt yöneticisinden bu yöntemle sürücüyü güncellemeyi deneyin:
Eki Görüntüle 1016410
Eki Görüntüle 1016411
Eki Görüntüle 1016412

Çıkardığınız klasörün içinde bu konumda sürücü INF dosyaları bulunuyor: Realtek-UAD-generic\Win64

İlk verdiğim sürücü olmazsa bunu da deneyebilirsiniz demiştim:

@Kısacı
Bu adımı uygulayın tekrardan ve gereken dosyayı (farklı kaydet penceresinde belirtilen dosya) işaretlediğim klasörlerde arayıp bulun ve yükleyin.
Screenshot_104.png

Yeni konular

Geri
Yukarı