Realtek bit hızını kısıtlıyor

brkyozell

Kilopat
Sorun başlıkta belirttiğim gibi şimdi olanı anlatıyorum: Bundan önceki bilgisayarda(conexant vardı) kulaklığımı(SteelSeries Arctis 1, kablolu) taktığım zaman ses kalitesini 196000 Hz'e kadar yükseltebiliyordum. Bu bilgisayarda ise Realtek 6.0.8694.1 var ve ses kalitesini maksimum 48000 Hz'e kadar yükseltebiliyorum. Normalde bu tarz şeyleri çok önemsemem ama ciddi bir ses kalitesi farkı var çok rahatsız ediyor.

Üstelik bu sorun mikrofonda da geçerli, mikrofonda 96000 Hz desteği olmasına rağmen maksimum 48000 Hz yapabiliyorum.
Bunu nasıl çözerim?

şimdiden değerli yanıtlarınız için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamayın ama son tüketici için 48k gayet ideal. Zira 48.000 hz ile üstünü anlamanız pek olası değil.

Sorunuzun cevabına istinaden Realtek 6.0.8694.1 driver sürümü. Eğer ses kartınızın modelini aygıt yöneticisinden kontrol edip yazabilirseniz yardımcı olalım. (Realtek ALCxxxx şeklinde olmalı)

Yanlış anlamayın ama son tüketici için 48k gayet ideal. Zira 48.000 hz ile üstünü anlamanız pek olası değil.

Sorunuzun cevabına istinaden Realtek 6.0.8694.1 driver sürümü. Eğer ses kartınızın modelini aygıt yöneticisinden kontrol edip yazabilirseniz yardımcı olalım. (Realtek ALCxxxx şeklinde olmalı)
ALC3240.

Bilmiyorum o zaman başka bir etken etkiliyor. Çünkü aynı şarkıyı hem telefonun jak girişine bağlayıp açtım hem de PC'den arada ses kalitesi olarak büyük bir fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı